ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Cestopisy

Švýcarský Engadin je i pro cykloturisty, kteří by si na alpské velikány na kole netroufli.

Když jsem před několika lety na stáži ve Švýcarsku poznala místní systém turistického značení všech liniových tras, doslova mne to dostalo. A protože hory a krásnou přírodu miluju a nejraději je poznávám ze sedla svého kola, rozhodla jsem se do Švýcarska vypravit za cyklistikou.

Zobrazit detail

Jižní Indie na kole

Cestopis Štěpána Popela z cyklozájezdu po Jižní Indii.

Zobrazit detail

Poznejte fascinující Grónsko

Objevte krásy Grónska v rozhovoru s Petrem Novotným.

Zobrazit detail

Hornatým Bhútánem na kole - rozhovor s Kateřinou Lhotovou

Kateřina Lhotová v rozhovoru o cyklistickém zájezdu v Bhútánu.

Zobrazit detail

Helena Křenková o evropském severu

Rozhovor Heleny Křenkové v pořadu Casablanca na radiu Wave, nejen o severu Evropy.

Zobrazit detail

Úchvatný Nepál - rozhovor s Prokopem Jouzou

Do Nepálu jsem se podíval poprvé v roce 2005. Předtím jsem strávil tři měsíce v indickém Himálaji a nabídka cestovní kanceláře Adventura průvodcovat v Nepálu pro mě byla velká výzva. Nikdy jsem nelitoval.

Zobrazit detail

Laponsko: za prašanem, ledovým královstvím, saunou a polární září

Představte si, že bydlíte v ledovém hotelu v Jukkasjärvi u Kiruny, v samém srdci Laponska. Přes den se proháníte na běžkách nebo si užíváte heliskiingu a skitouringu, navečer vás psí spřežení odveze dál do hlubokých lesů, abyste mohli nerušeně pozorovat polární zář.

Anebo si raději zajedete na týden na jachtu, abyste každý den z komfortního ubytování podnikli jinou lyžařskou trasu? Nebo dáte přednost gurmánské a saunové turistice ve Finsku? Milovníkům zimy a zimních sportů nabízí Laponsko nedotčenou přírodu, romantiku, prašan i na jaře a atmosféru severského životního stylu.

Zobrazit detail

Švédské Laponsko - poslední divočina

Švédské Laponsko je rájem milovníků toulek divokou přírodou. Nachází se zde množství národních parků a všech 13 vrcholů převyšujících 2000 metrů severně od polárního kruhu v rámci euroasijského kontinentu nebo nejstarší evropský národní park a poslední divočina nezasažená člověkem v Evropě.

Zobrazit detail

Fenomén městské cyklistiky

O poměrně mladém fenoménu městské cyklistiky hovoří Štěpán Popel. Štěpán Popel spolupracuje s CK Adventura od roku 2011. Specializuje se na stanové cyklistické zájezdy do Francie a stál u zrodu městských cyklistických zájezdů, které také velmi rád provází.

Zobrazit detail

Londýn na kole - fejeton od Terezy Boučkové

Přečtěte si skvělý fejeton od Terezy Boučkové, který vyšel v magazínu Reportér.

Zobrazit detail

Na kajaku do Grónska

Cestopis Petra Novotného nás zavede do jedné z nejdrsnějších a nejúchvatnějších krajin celé planety – do oblasti ostrova Angmagssalik a přilehlých fjordů na východním pobřeží Grónska. Tam kde člověk dokázal přežít staletí jen díky mimořádným dovednostem a jednomu z nejstarších dopravních prostředků světa, kajaku.

Zobrazit detail

Od Annapuren do Káthmándú

O TOM, PODÍVAT SE ALESPOŇ JEDNOU ZA ŽIVOT DO HIMÁLAJE, SNÍ ASI KAŽDÝ Z NÁS. JÁ JSEM SI NA SPLNĚNÍ SVÉHO SNU MUSELA POČKAT CELÝCH 37 LET. VŽDY JSEM SI PŘEDSTAVOVALA, ŽE PŮJDU JEDEN Z MNOHA ZNÁMÝCH TREKŮ, KTERÉ JSOU S HIMÁLAJEM NEODMYSLITELNĚ SPOJENY, NAKONEC VŠAK MOJE PREMIÉRA BYLA ZCELA NETRADIČNÍ.
OBNÁŠELA TOTIŽ VÝPRAVU NA KOLECH.

Zobrazit detail

Na kole po Filipínách

Vlny zvedají příď lodi a tříští se o vahadla tvořená několika svázanými bambusovými kmeny. Blížíme se k ostrovu Siquijor, který proslul kouzelnickými dovednostmi mananambalů, místních šamanů. Říká se mu také Isla del fuego, Ohnivý ostrov, protože když se v 16. století k jeho břehům poprvé přiblížili Španělé, vznášely se nad pobřežím roje tisíců světlušek. Teď je ale pravé poledne, obloha je bez mráčku a my pomalu zajíždíme do malé zátoky mezi skalními útesy. Z pláže po nás pokukuje hrstka koupajících se turistů a jejich pozornost si definitivně získáváme, když začínáme z lodi na pláž skládat naše kola. Právě jsme dorazili na v pořadí už pátý z filipínských ostrovů a další dva nás ještě čekají. Z celkových více než sedmi a půl tisíc je to ovšem jenom zlomek.

Zobrazit detail

Velmi přátelští a pohostinní lidé, to je charakteristické pro celou Střední Asii

Do Střední Asie míří čím dál více cestovatelů a je opravdu proč – překrásné hory, milí místní obyvatelé, příznivé ceny a (zatím ještě) absence davů turistů z ní dělá ideální cíl! O cestovatelských tipech pro tento region se pro Hedvábnou stezku rozpovídala naše průvodkyně Bára Gregorová.

Zobrazit detail

Ostrov věčného jara Madeira je rájem pro pěší turistiku

Ostrov MADEIRA nadchne především vyznavače aktivní dovolené, není to typický "koupací" ostrov. Na své si zde přijdou hlavně turisté, cyklisti, milovníci canyoningu a yachtingu. Takto se o Madeiře rozpovídal pro Hedvábnou stezku náš dlouholetý průvodce, Ondřej Brambus. 

Zobrazit detail