ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Francie na kole

Francie na kole

Poznejte s námi zemi galského kohouta jinak, než ostatní turisté. Objevte ji z jiné perspektivy, ze sedla kola. Potkejte se s francouzi při snídaních, obědech, večeřích i oslavách.

Francie na kole

Ochutnejte Francii

Říká se, že láska prochází žaludkem. Není snad na světě země, kde by tohle rčení platilo víc než ve Francii. A nemusí jít jen o lásku mezi dvěma lidmi. Zamilovat se můžete i do chladivé krásy zasněžených štítů horských velikánů, divoce kořeněného půvabu kopců porostlých levandulí a tymiánem, syrově strohé šedi středověkých opevnění či delikátně uhlazených křivek Belle époque.

A to, že se tyto cestovatelské lahůdky skvěle doplňují s delikatesami francouzské kuchyně, snad ani není třeba zdůrazňovat. Podlehněte tedy i vy šarmu Francie a vydejte se do tohoto ráje všech (nejen) cyklistických gurmánů. Bon appétit!

Francii jedině na kole!

Není lepšího způsobu, jak opravdu poznat zemi, než ji projet na kole. Samozřejmě kromě alespoň několikaměsíčního života v ní.

Měsíce volna nemáme, takže volíme kolo. Na kolech projedeme známá turistická místa, jako je třeba slavný Pont du Gard nebo Mont Saint-Michel, ale především malé francouzské vesničky, do kterých kromě nás po celý rok žádný jiný cizinec nepřijede. Vyměníme si pozdravy s místními babičkami, jež posedávají ve stínu na lavičkách, zafandíme si při turnaji v pétangu a ochutnáme něco z té pravé francouzské vesnické kuchyně.

Po cestě z vesnice do vesničky zastavíme v sympaticky vyhlížejícím sklípku a ochutnáme zaručeně skvělé víno. Náš den přizpůsobíme aktuálnímu počasí, náladě, hladu, žízni nebo míře únavy. Po večerech a ve volných dnech si užijeme i chutě francouzských měst a velkoměst a objevíme jejich rušný život a bohaté kulturní dědictví.

Po celou dobu si budeme užívat přímého kontaktu s místními lidmi i přírodou a srdce nám zalije pocit klidu a pohody. Zní to jako ideální dovolená? Tak si sbalte kolo, duši a pumpičku a pojeďte s námi!

Provence na kole v pohodě - cesta do St. Maries de la Mer

Jak vypadá Francie na kole s Adventurou?

Představte si poznávání země z nové perspektivy. Ze sedla kola objevíte další, úžasný rozměr Francie. Představte si pohodu, žádné starosti s ubytováním, koly ani jídlem. Cyklovýlety pro rodiny s dětmi, pohodáře i sběratele kilometrů. A mnohem víc.

Do Francie dovezeme vás i s vaším kolem. Oba bezpečně – vás prvotřídním autobusem, kolo pečlivě zajištěné ve speciálním vleku.

Ubytujeme vás dle vašeho výběru – v sympatickém kempu i v luxusním hotelu. Ubytovací místa máme díky dlouhodobé spolupráci pečlivě prověřená.

Ojídlo se na místě postarají buď hotely a doporučené restaurace, nebo naši skvělí kuchaři. Adventurní kuchaři vaří zásadně z čerstvých místních surovin a zvládají jak tradiční francouzskou, tak českou kuchyni.

Celým zájezdem vás budou provázet naši zkušení průvodci. Ti vám poví zajímavá fakta i mýty o Francii, doporučí vhodnou trasu, upozorní na zajímavá historická, kulturní i jiná místa a najdou nejlepší restauraci v okolí. Přeloží vám jídelní lístek i výklad místních průvodců. Třeba v Papežském paláci v Avignonu nebo v Jeskyni víl

Na vybrané zájezdy navíc posíláme průvodce s uměleckými sklony, kteří připravují tématické kreativní programy pro děti i rodiče. 

Podívejte se, jak vypadá naše proslulá základna v Palavas-les-flots v jižní Francii. Zde ubytováváme především cestovatele ze zájezdu Provence na kole v pohodě.

Proč jezdí všichni s námi?

  • Francii dobře známe – máme nejširší nabídku zájezdů
  • Co rok, to novinka – Francií se nelze nasytit
  • Profesionální tým průvodců – a zároveň milovníků Francie
  • Pestrá škála (ne)náročností – to „své" si u nás najde každý

Máme v nabídce celou Francii – takže kam je libo?

francie-cyklotoulky-cyklo-2018
Vydáte se objevovat tajemné megalitické stavby do Bretaně a necháte se ohromit silou, s níž se tu vlny Atlantiku tříští o rozeklané žulové útesy? Jistě pak pochopíte, proč si místní námořníci dodnes vyprávějí tolik legend o Ankou – smrti, která obchází krajem a bere si, koho se jí zlíbí.

Anebo budete objevovat slávu francouzského bílého vína ve vesnických sklípcích Alsaska rozesetých podél 120 km dlouhé vinné stezky? Či snad raději zamíříte na sluncem vyhřáté svahy Burgundska, kde se pěstuje proslulé červené víno? Jedna láhev toho nejlepšího burgundského vína vás přijde na několik tisíc eur. Společně ale ochutnáme ale i dostupnější místní a neméně kvalitní vína.

Anebo raději nahlédnete do kráterů auvergneských sopek? Na jejich svazích se popásají krávy, z jejichž mléka se vyrábějí jedny z nejlepších sýrů ve Francii. Či byste spíše navštívili slunnou Provence a nechali se okouzlit krajinou, která přiměla umělce, jakými byli Picasso, Matisse, Cézanne či Van Gogh, aby se tu usadili?

Ve francouzském Katalánsku ovšem zase můžete obdivovat monumentální architekturu katarských hradů ze 13. století a pozorovat tradiční slavnosti místních obyvatel cítících se být více Katalánci než Francouzi. Ale i dechberoucí výhledy z pyrenejských sedel stojí za tu trochu námahy při stoupání a mnohakilometrové sjezdy vám ji také vynahradí.

A až se proběhnete ulicemi španělské Pamplony se stádem býků v zádech, budete ještě za ten předchozí trénink vděční. No a komu by se nechtělo zjistit, co je na té chuti lanýžů tak výjimečného, že se často uvádí jako pátá k oněm čtyřem základním? A že se tyhle černohnědé kuličky téměř vyvažují zlatem? Odpověď na tuhle i mnohé jiné kulinářské otázky musíte jet hledat do Gaskoňska a Périgordu.

Tak kam s námi vyrazíte?

Na kole kolem Francie

Jen málokde najdete pro cyklistiku lepší podmínky než ve Francii. Po desítkách tisíc kilometrů perfektně upravených silnic a cest se tu na kole dostanete téměř kamkoli a často se může stát, že přitom nepotkáte nikoho jiného než zase další cyklisty. A když už vás přeci jenom nějaké auto předjíždí, můžete si být téměř vždy jistí, že přitom zpomalí, obloukem se vyhne a ještě pro jistotu před samotným předjížděním lehce zatroubí, abyste se ho nelekli. Cyklista je zkrátka ve Francii pán a řidiči ho chovají v úctě.

Už vás také vábí Francie?

Pokud vás lákají tajné kouty, malebná zákoutí, vůně a chutě Francie, jste náš člověk. Pojeďte si s námi vytvořit zážitky, které do konce života příjemně vrní v hlavě.

Stále ještě váháte, protože si nejste jistí, co máte zabalit s sebou?  Potřebné informace ohledně vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_autobusem_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: Informace o zájezdech.

Kam jezdíme

Dovolená do Francie s Adventurou