Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mont-Saint-Michel

Mont-Saint-Michel

Mont-Saint-Michel (mon sen mišel), legenda vypráví, že se biskupovi z Avranche zjevil archanděl Michael, který mu přikázal postavit modlitebnu na hoře Tombe uprostřed lesů. Aubertovi se zjevení zdálo prapodivné, ale když k němu anděl přišel potřetí, uvěřil a nechal postavit skromnou kapli. Ta se postupem věků rozrostla až do dnešní podoby. V roce 966 se vydala skupinka benediktinů na pouť a očarováni krásou tohoto místa se zde rozhodli zůstat. Největšího rozkvětu dosáhla stavba za benediktinů ze Saint-Wandrille v Normandii. Ti nechali na stavbu dopravovat kvádry ze 40 km vzdálených ostrovů Chaussey. Po roce 1784 se z poutního místa stalo vězení (všimněte si zejména pracovního mlýna, kterým dopravovali vězni vodu do věznice), tomuto účelu sloužilo opatství až do doby Napoleona III. a teprve potom bylo navráceno původním účelům.

O ostrůvek se už dlouho hádají Bretonci s Normany - administrativně totiž patří k Normandii, původně byl vršek připojen k Bretani. Hranici tvoří meandrovitá říčka Couesnon, která ústí u paty kopce do dlouhé zátoky. V této zátoce je největší rozdíl hladin přílivu a odlivu - 12 až 15 m, proto je nutné v zájmu zachování vlastní bezpečnosti nepouštět se za odlivu daleko a vrátit se nejméně 2 hodiny před začátkem přílivu, který postupuje rychlostí cválajícího koně.

Nahoře by vám neměla uniknout asi 3 km dlouhá prohlídka opevnění, středověké uličky a samozřejmě slavné opatství s věží la Merveille.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.