Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mont-Saint-Michel

Mont-Saint-Michel

Mont-Saint-Michel (mon sen mišel), legenda vypráví, že se biskupovi z Avranche zjevil archanděl Michael, který mu přikázal postavit modlitebnu na hoře Tombe uprostřed lesů. Aubertovi se zjevení zdálo prapodivné, ale když k němu anděl přišel potřetí, uvěřil a nechal postavit skromnou kapli. Ta se postupem věků rozrostla až do dnešní podoby. V roce 966 se vydala skupinka benediktinů na pouť a očarováni krásou tohoto místa se zde rozhodli zůstat. Největšího rozkvětu dosáhla stavba za benediktinů ze Saint-Wandrille v Normandii. Ti nechali na stavbu dopravovat kvádry ze 40 km vzdálených ostrovů Chaussey. Po roce 1784 se z poutního místa stalo vězení (všimněte si zejména pracovního mlýna, kterým dopravovali vězni vodu do věznice), tomuto účelu sloužilo opatství až do doby Napoleona III. a teprve potom bylo navráceno původním účelům.

O ostrůvek se už dlouho hádají Bretonci s Normany - administrativně totiž patří k Normandii, původně byl vršek připojen k Bretani. Hranici tvoří meandrovitá říčka Couesnon, která ústí u paty kopce do dlouhé zátoky. V této zátoce je největší rozdíl hladin přílivu a odlivu - 12 až 15 m, proto je nutné v zájmu zachování vlastní bezpečnosti nepouštět se za odlivu daleko a vrátit se nejméně 2 hodiny před začátkem přílivu, který postupuje rychlostí cválajícího koně.

Nahoře by vám neměla uniknout asi 3 km dlouhá prohlídka opevnění, středověké uličky a samozřejmě slavné opatství s věží la Merveille.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.