Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dějiny a kultura Normandie

Dějiny a kultura Normandie

V 9. století se v Normandii usadili Vikingové vydávající se na loupežné výpravy podél Seiny. V následujících stoletích zde vyrostl mocný státní útvar, který podnikal vlastní dobyvačné výpravy např. do Anglie (Vilém Dobyvatel), na Sicílii a na Blízký východ. Během Stoleté války se většina bojů odehrávala právě zde. Od r. 1450 je Normandie součástí Francie. V moderní historii proslula Normandie především jako místo vylodění Spojenců v roce 1944, které připomíná řada památníků a muzeí na pobřeží.

Obyvatelé Normandie jsou dodnes hrdí na období nezávislosti a mocenské expanze ve středověku. V pozdějších staletích bylo zase zdrojem pýchy bohatství plynoucí z bohaté zemědělské produkce a námořního obchodu. V dnešní době jsou některé oblasti Normandie relativně těžce postiženy zemědělskými kvótami EU a jejími hygienickými normami.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.