Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dějiny a kultura Normandie

Dějiny a kultura Normandie

V 9. století se v Normandii usadili Vikingové vydávající se na loupežné výpravy podél Seiny. V následujících stoletích zde vyrostl mocný státní útvar, který podnikal vlastní dobyvačné výpravy např. do Anglie (Vilém Dobyvatel), na Sicílii a na Blízký východ. Během Stoleté války se většina bojů odehrávala právě zde. Od r. 1450 je Normandie součástí Francie. V moderní historii proslula Normandie především jako místo vylodění Spojenců v roce 1944, které připomíná řada památníků a muzeí na pobřeží.

Obyvatelé Normandie jsou dodnes hrdí na období nezávislosti a mocenské expanze ve středověku. V pozdějších staletích bylo zase zdrojem pýchy bohatství plynoucí z bohaté zemědělské produkce a námořního obchodu. V dnešní době jsou některé oblasti Normandie relativně těžce postiženy zemědělskými kvótami EU a jejími hygienickými normami.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.