ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bretaň na kole v pohodě

To nejhezčí z Bretaně a Mont-Saint-Michel
dovolená na kole1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
7. 6. – 16. 6. 202410 dní11015401

POSLEDNÍ 3 MÍSTA, Z TOHO 1 NA DOPLNĚNÍ K ŽENĚ!

21. 6. – 30. 6. 202410 dní11015402

POSLEDNÍ MÍSTO NA DOPLNĚNÍ K MUŽI, JINAK NA VYŽÁDÁNÍ

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Tajemnou krajinou keltských menhirů a křesťanských kalvárií
  • Divokým pobřežím Atlantiku až na „konec světa“
  • Kolem kaplí, kostelů a katedrál k Mont-Saint-Michel 
  • Ubytování v kempu – v mobilhomech s polopenzí

Popis

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du Raz, při poledním odpočinku se zastavíme na skrytých písečných plážích či v hospůdce s výhledem na bouřící oceán. Podíváme se do Paulem Gauguinem proslaveného městečka Pont-Aven a navštívíme kamenný zázrak Mont-Saint-Michel . A při tom všem nezapomeneme ochutnávat místní lahůdky – palačinky, ústřice, bretaňské sušenky, cider i skvělé bílé víno muscadet. Variabilní cyklistický program – denní etapy možno prodloužit i zkrátit (za podpory autobusu) v rozmezí cca 30–70 km a přizpůsobit je chuti i povětrnostním podmínkám.

Program

1.–2. den

Odjezd vpodvečer, noční přejezd do Francie; odpoledne příjezd do kempu nedaleko městečka Penmarch na pobřeží Sud Finistère, ubytování a odpočinek, dle počasí koupání.

3. den

Cyklistika v okolí kempu – poloostrov Penmarch, nejvyšší maják v Bretani Eckmühl, nejstarší kalvárie u Notre Dame de Tronoën (30–50 km).

4. den

Cyklistika za podpory autobusu do nejzápadnějšího bodu Francie – Pointe du Raz a mys Pointe du Van, zátoka utonulých Baie des Trépassés, možnost prodloužení přes Pont-Croix či dojezdu do kempu (22–70 km).

5. den

Přesun autobusem přes Pleyben (prohlídka farního dvorce) do přírodního parku Armorique, na kole přes nejvyšší horu parku Ménez-Hom (možnost výjezdu – 330 m. n. m.) do středověkého města Locronan (39–70 km).

6. den

Cyklistika za podpory autobusu k plážím a ústřicovým farmám na poloostrově Locmariaquer, největší menhirová pole v okolí Carnacu a Erdeven (28–43 km).

7. den

Den bez kol: prohlídka romantického Pont-Avenu, proslaveného Paulem Gauguinem, a přístavního města Concarneau s opevněným centrem a muzeem rybářství.

8. den

Cyklistika v okolí kempu – přímořské LoctudyPont l’Abbé s muzeem kraje Bigouden (39–50 km), v případě hezkého počasí koupaní.

9.–10. den

Po snídani autobusový přesun na severní pobřeží k opatství Mont-Saint-Michel, na kole či autobusem na ostrov s možností prohlídky kláštera, anebo po pobřeží do středověkého města Dol-de-Bretagne s katedrálou a obrovským stojícím menhirem du Champs Dolent (10–63 km); 9hodinová pauza pro řidiče se zázemím kempu do pozdních večerních hodin; odjezd večer, návrat následující den ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, MOBILHOMY, CYKLOVLEK