ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Obecné informace k leteckým zájezdům

Obecné informace k leteckým zájezdům

Letecké zájezdy většinou připravujeme pro menší skupiny. U poznávacích zájezdů obvykle 10–18 osob, u zájezdů se sportovními aktivitami obvykle 8–16 osob.

Základní informace o zájezdu jsou uvedeny na stránce zájezdu na našich www-stránkách. Mohou zde být rozšířené či mírně aktualizované oproti nabídce v našem tištěném katalogu. Další podrobné pokyny, důležité pro absolvování zájezdu, včas dostanou přihlášení účastníci prostřednictvím e-mailu nebo poštou.

U některých zájezdů do exotických zemí nebo pokud si to specifický program zájezdu vyžaduje, pak také zhruba 2–4 týdny před odletem organizujeme schůzky, kde se účastníci mohou předem seznámit a zodpovíme zde případné dotazy k programu i vybavení. Účast na těchto schůzkách není nezbytná, vše podstatné byste se měli dozvědět z již dříve zaslaných pokynů.

KDY SE NA ZÁJEZD PŘIHLÁSIT

Čím dříve, tím lépe! Zejména u zájezdů se zahrnutou cenou letenky pouze do její předpokládané výše. Pozdější přihlášení zvyšuje pravděpodobnost, že po vás budeme žádat doplatek ceny letenky, navíc na poslední chvíli byste se do letadla nemuseli vejít ani při velmi vysokém doplatku. Je tedy dobré letenky rezervovat raději už 6 i více měsíců před odletem. Samozřejmě koupit letenky je možné až ve chvíli, kdy je zájezd dostatečně naplněn, aby mohl odjet.
Upozorňujeme, že na letecké zájezdy nevypisujeme slevy typu poslední šance „Last Moment“, takže vaše rozhodnutí není výhodné odkládat.

TERMÍNY

U leteckých zájezdů je třeba počítat s možným posunem termínu zájezdu, proto je vhodné si pro jistotu rezervovat ve svých osobních plánech několik dní kolem daného termínu. Při publikování zájezdu většinou totiž ještě nejsou známy přesné letové řády, případně může dojít ke změně letu nebo již není dostatek míst v letadle. Proto je vhodné si termín ověřit na webové stránce zájezdu. Pokud jste již přihlášeni, samozřejmě vás o změně obratem informujeme.

ZAHRNUTÍ LETENEK DO CEN ZÁJEZDŮ

 • Letenky jsou zahrnuty v ceně zájezdu včetně všech souvisejících poplatků, zahrnutých do ceny letenky.
 • Pokud je u zájezdu v kolonce V ceně zahrnuto publikována předpokládaná cena letenky, pak je v ceně zájezdu zahrnuta cena letenky pouze do tohoto limitu.
  Důvodem je těžko odhadnutelná cena letenek v době publikování zájezdu a zejména nárůst ceny letenek s postupným zaplňováním letadla. Včas přihlášeným zakoupíme letenky již po dosažení odjezdové kapacity zájezdu, obvykle ještě v rámci uvedeného limitu, a později přihlášeným vyúčtujeme jako službu za příplatek případné vícenáklady do výše reálné ceny jejich letenky.
 • Před nákupem letenky má CK právo požádat o navýšení zálohy na zájezd tak, aby se záloha navýšila o cenu letenky.

INFORMACE O KONKRÉTNÍ LETECKÉ PŘEPRAVĚ A NÁKUP LETENEK

 • Letenky jsou standardně kalkulovány v ekonomické třídě s odletem z Prahy a návratem tamtéž. Případně má CK právo přesunout odlet a přílet i na blízké zahraniční letiště a přesuny z/do Prahy zajistit pozemní dopravou, jejíž cena bude zahrnuta do ceny letecké přepravy v rámci ceny zájezdu.
 • Můžeme vám případně zajistit letenku ve vyšší třídě nebo z jiného letiště, blíže vašemu bydlišti (např. z Vídně pro moravské a slovenské účastníky). Je třeba si ji vyžádat již při přihlášení na zájezd! V tom případě vám cenu zájezdu upravíme o příplatek či slevu ve výši rozdílu mezi cenou vaší letenky a cenou standardní varianty přepravy z Prahy.
 • Přesné informace o letecké přepravě nemohou být často specifikovány již v době publikování zájezdu, proto je u jednotlivých zájezdů dle potřeby aktualizujeme na www.adventura.cz a v podrobných pokynech pro účastníky. Počítejte s tím, že lety do cílové destinace a zpět mohou být s přestupem, i když to není v programu zájezdu uvedeno – téměř vždy to platí pro vzdálenější mimoevropské destinace. Předpokládaný letový řád k danému zájezdu žádejte případně v CK, přesný pak dostanete v podrobných pokynech.
 • Tlak ze strany leteckých společností na operativnost a rychlý nákup letenek stoupá. Málokdy je už nyní možné získat dlouhodobou rezervaci za garantovanou cenu. Pokud víte, že nebudete dostupní, až budeme případně žádat před nákupem letenek o navýšení vaší zálohy, doporučujeme navýšit vaši zálohu preventivně, abyste při odkladu nákupu letenky nemuseli doplácet výše zmíněné vícenáklady.
 • V některých zemích se ještě výjimečně platí odletová taxa před nastoupením zpátečního letu, kterou si účastníci zájezdu platí individuálně až na místě. V přepočtu jde obvykle o 300–600 Kč a upozorňujeme na to v podmínkách zájezdu.
 • Po zakoupení letenky je třeba počítat se stornopoplatky, které v tomto případě závisí na podmínkách konkrétní letecké společnosti. Riziko vysokých stornopoplatků vám doporučujeme minimalizovat uzavřením pojištění stornopoplatků, které se vztahuje vůči zrušení účasti na zájezdu z vážných důvodů. Zde naleznete podrobnější informace k pojištění stornopoplatků.
  Většinou průvodce zájezdu doprovází skupinu i během letu do cílové destinace a zpět, ale CK to negarantuje. Někdy průvodce odlétá v předstihu nebo zůstává na místě po odletu skupiny.

VÍZA

Vízové poplatky většinou nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. V případě, že občané ČR víza potřebují a je nutné je zajistit předem, pak nabízíme jejich zajištění jako službu za příplatek. Vyřízení může trvat v některých případech i několik týdnů. Ostatní si musí informace o nutnosti víz i víza samotná zajistit sami. Řada zemí dnes již také nabízí zakoupení víz po příletu do země, v tom případě pak vás o tom informujeme a zaplatíte si je sami až na místě. Cestovní kancelář v žádném případě neručí za neudělení víza konzulárním úřadem.

OČKOVÁNÍ

Do většiny exotických zemí je doporučené očkování (výjimečně i povinné) a do některých oblastí také preventivní antimalarika. Je třeba ho absolvovat v dostatečném předstihu! Základní informace o očkování obdržíte v podrobných pokynech k zájezdu, detailně a aktuálně vám poradí na krajských hygienických stanicích nebo v ordinacích cestovní či tropické medicíny. Základní přehled doporučení pro jednotlivé země naleznete zde ... Očkování

SLUŽBA TRAVEL ASISTENT

V ceně leteckých zájezdů pořádaných cestovními kancelářemi Adventura a China Tours je zahrnuta služba, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace. Podrobnosti naleznete na stránce Travel Asistent pro letecké zájezdy .