ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dovolená na kole

Dovolená na kole

Dovolená na kole tvoří jeden ze tří základních pilířů naší nabídky aktivní dovolené. Nabízíme více než 100 titulů cyklozájezdů do celého světa!  

Cyklistické zájezdy připravujeme v širokém rozsahu náročnosti i úrovně služeb – naší nabídkou dokážeme uspokojit jak rekreační, tak sportovnější cyklisty.

Tým našich cykloprůvodců neustále vzděláváme nejen v cyklistických dovednostech, ale také v poskytování první pomoci. Jsme držitelem akreditace Ministerstva školství pro školení cyklistických průvodců a instruktorů.

Dbáme na individuální přístup ke klientům, a to jak při výběru správného zájezdu a informačním servisu před odjezdem, tak i v průběhu zájezdu.

Obecné informace potřebné pro veškeré zájezdy naleznete zde: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zájezdu zahrnuje. Další obecné informace podle typu dopravy získáte zde: Letecké zajezdy, případně zde: Autobusové zájezdy. Podrobné informace ke konkrétnímu zájezdu pak naleznete v podmínkách zájezdu v závěrečné části jeho textu.

Sportovní náročnost cyklistických zájezdů

1 = nenáročný sportovní program  Nenáročný cyklistický program:
 převážně rovinatý profil, základní etapy kolem 30 km s velkou časovou rezervou, vhodné i pro rodiny s dětmi.

2 = středně náročný sportovní program  Středně náročný cyklistický program:
 zvlněný až mírně kopcovitý profil, etapy asi do 60 km vždy s dostatečnou časovou rezervou, vhodné i pro rekreační cyklisty.

3 = náročný sportovní program  Náročný cyklistický program:
 kopcovitý až horský profil, v případě horských kol terén s technicky náročnějšími pasážemi, někdy klimaticky náročnější podmínky nebo větší nadmořská výška, předpokládá se dobrá fyzická kondice.

4 = velmi náročný sportovní program  Velmi náročný cyklistický program:
 vhodný pouze pro zdatné účastníky s kvalitním vybavením a předchozími zkušenostmi, často spojený i s náročnými vnějšími podmínkami.

1-22-33-4 Mezistupně označují program z hlediska obtížnosti volitelný, kombinovaný nebo na pomezí dvou stupňů náročnosti.

Hodnocení náročnosti odpovídá standardním podmínkám. Vyšší mírou využití doprovodného vozidla, si můžete náročnost snížit, což je možné zejména v případě dopravy autobusem. Naopak nepříznivé počasí či jiné nečekané okolnosti mohou momentální obtížnost posunout směrem nahoru a CK si v těchto případech vyhrazuje právo přizpůsobit či zrušit program z důvodu bezpečnosti účastníků (viz Všeobecné smluvní podmínky, odst. 5.1.).

   Zájezdy vhodné i pro rodiny s dětmi do 10 let – viz Děti na zájezdu.

Typy cyklistických zájezdů

Cyklopobyty a cyklotoulky v Evropě

Ubytováni jsme na jednom místě, odkud každý den vyrážíme na cyklovýlety, většinou za podpory autobusu. Spíše výjimečně se během zájezdu stěhujeme ještě do další ubytovací lokality. Výlety lze díky tomu vynechat a zvolit si vlastní program, např. odpočinek nebo koupání v moři.
Cyklopobyty vhodné i pro rodiny s menšími dětmi naleznete zejména zde: Cykloprázdniny u moře pro celou rodinu.
Cyklojachty, tedy cyklotoulky umocněné plavbou a pobytem na lodi, naleznete zde: Cyklojachtou chorvatskými ostrovy.

Etapová cykloturistika v Evropě

Program je koncipován tak, že noclehy jsou téměř každý den na jiném místě a mezi nimi nabízíme alternativní možnosti tras. O to více si lze užít nejen cyklistiku, ale v maximální míře také navštívenou zemi či oblast i všechny její půvaby a zajímavosti. Zavazadla standardně převáží doprovodný autobus, ve kterém je možné se v případě potřeby popovézt.

Exotická cyklistika

Naše nabídka cyklistické dovolené do exotických zemí je unikátní i ve světovém měřítku. Jde o etapová putování různé náročnosti. Velikost skupiny na naší exotické cyklodovolené je obvykle 6–16 účastníků s jedním naším průvodcem. Vždy je zajištěn převoz zavazadel mezi místy noclehů.

Zájezdy na horských kolech

Pokud horské kolo zdůrazňujeme v textu zájezdu jako podmínku, jsou kladeny vyšší nároky na fyzickou zdatnost i zvládnutí techniky jízdy po horských cestách. Snažíme se v maximální míře využít možností, které horská kola poskytují. Ne vždy lze umožnit případné zkrácení denní etapy alternativní dopravou. Nabízíme je jak v Evropě, tak ve světě.

Autobusové cyklozájezdy

Jak vypadá typický den zájezdu
Naše zájezdy jsou příjemným kompromisem mezi skupinovým zajištěním služeb (doprava, ubytování, stravování) a individuální organizací dne. Klientům poskytneme maximální mapový a informační servis, ale během cykloprogramu jim necháváme svobodu výběru trasy i tempa. Náš průvodce je samozřejmě vždy připraven pomoci. Tento léty prověřený model se nám velice osvědčil.

Přeprava kol
Adventura disponuje flotilou cyklovleků moderní konstrukce s jediným úchytem za rámovou trubku. Starší vleky s vodorovnou pozicí kol postupně nahrazujeme novými závěsnými vleky. Každopádně není třeba kola rozebírat, stačí sundat doplňky (lahev, brašny, computer). Fotky cyklovleků najdete na stránce Obecné informace k autobusovým zájezdům.

Elektrokola na zájezdu
Po předchozí domluvě jsme připraveni přepravit téměř jakékoliv kolo včetně koloběžek, elektrokol a tandemů. Kapacita je však omezená a je třeba přepravu předem objednat.

Zvyšování počtu elektrokol na zájezdech navyšuje náročnost při jejich nakládání a vykládání a vyžádalo si mj. nové speciální úchyty a zpevňování konstrukcí cyklovleků. Bylo by nefér, aby tyto vícenáklady nesli i zákazníci, kteří jezdí na běžných kolech.
Proto jsme byli nuceni na našich zájezdech přistoupit ke změně pravidel pro přepravu elektrokol:

  • Počet elektrokol na jednom zájezdu je omezen – volnou kapacitu vám potvrdí naše prodejní kancelář.
  • Za přepravu elektrokola účtujeme jednorázový poplatek ve výši 700 Kč.
  • Zákazníci starší 65 let mohou získat 100% slevu z ceny objednané přepravy svého elektrokola. Kapacita elektrokol na zájezdu je omezená – službu je proto nutné objednat a slevu následně nárokovat v prodejní kanceláři. Pro stanovení věkové hranice je rozhodující den návratu ze zájezdu.

Každodenní dobíjení baterie elektrokol vám při ubytování zajistíme většinou zdarma (jen výjimečně za poplatek dle podmínek ubytovatele).

Ubytování a stravování
Nejběžnějším ubytováním jsou čtyřlůžkové mobilhomy nebo chatičky vybavené zpravidla dvěma ložnicemi, společným kuchyňským prostorem a příslušenstvím. Mnoho našich zájezdů směřuje také do hotelů úrovně ** až ***. Výjimečně si užíváme romantiky v kempech ve vlastních stanech.

V ceně zájezdů jsou vždy snídaně, často polopenze. Podle možností řešíme stravování buď v restauracích, nebo pomocí vlastního kuchaře. V tomto případě vaříme z místních čerstvých surovin – zde naleznete ukázkový jídelníček. Samozřejmě se vždy snažíme cestovat i prostřednictvím chuťových buněk, tedy ochutnat něco z místní kuchyně.

Podrobné pokyny pro přihlášené účastníky autobusových cyklozájezdů naleznete na stránce Dokumenty ke stažení.

Letecké cyklozájezdy

Velikost skupiny a organizace zájezdu
V praxi se nám osvědčila velikost skupiny 6–16 účastníků vedená jedním naším průvodcem a případně doplněná místním průvodcem, řidičem, kuchařem apod.
Ctíme vaši individualitu: vždy máte na výběr, zda pojedete ve skupině s průvodcem, nebo si zvolíte vlastní tempo a zastávky. K tomu vám kromě map, výškových profilů a itineráře dne poskytneme i trasy v digitální formě pro navigační přístroje a chytré telefony.

Přeprava kol
S leteckou přepravou kol máme bohaté zkušenosti. Zpracovali jsme podrobný manuál, natočili instruktážní film a domluvili s naším partnerem Kola-Víšek dobrou cenu za zabalení kola do letadla, pokud byste si ho chtěli nechat zabalit profesionálně. Kola přepravujeme v krabicích nebo ve speciálních transportních vacích. Podrobněji viz Balení jízdního kola do letadla.
Na místě přepravujeme kola ve skříňových autech, na korbách nákladních aut, na lodích … ale vždy se k nim snažíme chovat maximálně šetrně.
Cena za leteckou přepravu kola se u různých leteckých společností výrazně liší a navíc se i často mění. Protože se tedy nedá předem s jistotou určit, není zahrnuta v ceně zájezdu. Informativně ji naleznete v nabídce konkrétního zájezdu a podrobněji v pokynech pro účastníky.
Elektrokolo na letecký zájezd bohužel není možné vzít, protože letecká přeprava baterií do elektrokol je z bezpečnostních důvodů zakázána.

Ubytování a stravování
Při zajišťování ubytování vždy vycházíme z možností a zvyklostí dané země – může zahrnovat plážové bungalovy na Filipínách, bydlení v rodinách v Gruzii a Arménii i dobrodružné kempování v Patagonii či Kyrgyzstánu aj. V maximální míře se snažíme využívat služeb místních obyvatel v souladu s trendy ekoturistiky.

Podobně široké je také spektrum stravování. Kromě místních restaurací si užíváme i regionální kuchyně u hostitelských rodin a při nocování v divoké přírodě s námi jede místní kuchař, nebo vaří náš průvodce. Pakliže je to možné, snažíme se vyhovět i vašim stravovacím omezením.
Vždy se snažíme využívat místních možností, protože nedílnou součástí poznání exotické země je ochutnávka lokální kuchyně. Cestovat se přece má všemi smysly!

Doprovodné vozidlo
Doprovodné vozidlo slouží primárně pro převoz zavazadel mezi ubytovacími místy. Jeho typ je dán možnostmi dané země. Zatímco např. na Altaji to je místní ruský „džíp“, který zároveň veze kuchaře a zásoby, na Filipínách nám zavazadla vozí motorikšové a v Maroku řídí doprovodné auto náš průvodce. Doprovodné vozidlo není určeno k popovážení a zkracování tras, nicméně nějaké řešení v případě indispozice se vždy najde.

Podrobné pokyny pro přihlášené účastníky leteckých cyklozájezdů naleznete na stránce Dokumenty ke stažení.

Cyklozájezdy s nejbližším termínem odjezdu:

Všechny zájezdy pro cyklisty