Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dovolená na kole

Dovolená na kole

Cykloturistika a cyklopobyty v Evropě jsou jedním ze tří hlavních pilířů naší nabídky zájezdů. Zahrnuje různé typy dovolené na kole pro zájemce o rekreační i sportovnější formy cyklistiky – od cyklistických pobytů pro rodiny s malými dětmi, přes etapovou cykloturistiku až po zájezdy zaměřené na horská kola. Cyklistické zájezdy nabízíme v širokém rozsahu úrovně služeb – s ubytováním od kempů až po hotely a se stravováním od snídaní až po plnou penzi.  

A pokud je vám Evropa malá, podívejte se i na naši nabídku exotické dovolené na kole.

Proč s Adventurou?

Tradice - široká nabídka - spolehlivá přeprava kol - kvalitní průvodcovský tým - osobní přístup!
Zároveň děláme, co nás baví, a na našich zájezdech je to vidět.

Náročnost a služby

Náročnost cyklistických zájezdů označujeme stejně jako u ostatních sportovních aktivit čtyřmi číselnými stupni – viz Náročnost zájezdů.

Bližší informace o poskytnutých službách jsou specifikovány u jednotlivých zájezdů v závěrečném odstavci Podmínky a obecně jsou shrnuty v Obecných informacích o službách na zájezdu a na stránce Doprava, ubytování, stravování.

Čím se vyznačují naše evropské cyklistické zájezdy?

 • Na přepravu kol máme flotilu vlastních cyklistických vleků, ale do vzdálenějších koutů Evropy stále častěji létáme.
 • Tým našich cykloprůvodců neustále vzděláváme nejen v cyklistických dovednostech, ale také v poskytování první pomoci. Jsme držitelem akreditace Ministerstva školství ke školení cyklistických průvodců a instruktorů.
 • Dbáme na individuální přístup ke klientům. Poskytneme vám maximální informační servis, ale zároveň akceptujeme vaše vlastní tempo, kreativitu a potřeby. Kdo chce, může jezdit s našimi průvodci, ostatním necháváme jejich svobodu a prostor.

Cyklopobyty a cyklotoulky – pro pohodáře a rodiny s dětmi:

 • Trasy vybíráme s přihlédnutím na věk a zdatnost cyklistů.
 • Bydlíme celou dobu zájezdu na jednom místě, případně během zájezdu vystřídáme 2–3 lokality.
 • Každý den vyrážíme na cyklovýlety, které se dají pojmout velmi individuálně, co se týče délky a typu tras.
 • Tato dovolená umožňuje společnou účast různě zdatných cyklistů i necyklistů a je vhodná zejména jako rodinná dovolená s dětmi.
 • Ubytováni je v hotelích ** až ***, chatách nebo mobilhomech, obvykle u moře nebo jezera s možností koupání.
 • Minimální poskytované stravování jsou snídaně; většinou poskytujeme i večeře vařené naším kuchařem nebo zajištěné v místních restauracích; v některých případech je možnost individuálního vaření večeří ve vybavených kuchyních v mobilhomech.
 • Vždy necháváme prostor i pro ochutnávku místní kuchyně.

Etapová cykloturistika – pro nadšené cykloturisty

 • Jednodenní etapy jsou poskládané tak, abychom si cyklistiku opravdu užili.
 • Zavazadla převáží doprovodný autobus nebo mikrobus, ve kterém je možné se v případě potřeby popovézt.
 • Ubytování je kompromisem mezi důrazem na kvalitní cyklistický program a ubytovacími možnostmi dané destinace. Nocujeme v hotelích, penzionech, chatách a kempech.
 • Minimální poskytované stravování jsou snídaně; většinou poskytujeme i večeře vařené naším kuchařem nebo zajištěné v místních restauracích; někdy je možnost individuálního vaření večeří ve vybavených kuchyních v mobilhomech. Ale vždy necháváme prostor i pro ochutnávku místní kuchyně.

Na horských kolech – pro zdatnější bikery

 • Pokud horské kolo zdůrazňujeme v textu zájezdu jako podmínku, jsou kladeny vyšší nároky na fyzickou zdatnost i zvládnutí techniky jízdy po horských cestách a schopnost poradit si s opravou kola.
 • Takto prezentované zájezdy jsou koncipovány tak, aby v maximální míre využily možností, které horská kola poskytují, a ne vždy lze umožnit případné zkrácení denní etapy alternativní dopravou.

Cyklozájezdy s nejbližším termínem odjezdu:

Všechny zájezdy pro cyklisty

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.