Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Exotická cykloturistika

Exotická cykloturistika

Exotická cykloturistika ve světě vám nabízí nejširší nabídku cyklistické dovolené do exotických zemí mezi českými CK.

V mimoevropských exotických zemích jde převážně o etapová cyklistická putování, většinou s doprovodným vozidlem, které převáží zavazadla a ve kterém je možné se v případě potřeby popovézt. V zemích, které jsou klimaticky příznivé, jezdíme výjimečně i bez doprovodného vozidla. V tomto případě máme na zájezdu zajištěné ubytování a stravování tak, abychom vozili opravdu jen minimum osobních věcí. Letecké přepravy kol se nemusíte obávat, poradíme vám.

Hledáte nějakou bližší zemi? Máme mnoho cyklozájezdů v Evropě, podívejte se do kapitoly Cykloturistika a cyklopobyty v Evropě.

Proč s Adventurou?

Tradice - široká nabídka - spolehlivá přeprava kol - kvalitní průvodcovský tým - osobní přístup!
Zároveň děláme, co nás baví, a na našich zájezdech je to vidět.

Náročnost a služby

Náročnost cyklistických zájezdů označujeme stejně jako u ostatních sportovních aktivit čtyřmi číselnými stupni – viz Náročnost zájezdů.

Bližší informace o poskytnutých službách jsou specifikovány u jednotlivých zájezdů v závěrečném odstavci Podmínky a obecně jsou shrnuty v Obecných informacích o službách na zájezdu a na stránce Doprava, ubytování, stravování.

Letecká přeprava kol:

S leteckou přepravou kol máme v Adventuře bohaté zkušenosti. Podle možností volíme jednu ze dvou variant:
1) Umožňuje-li to itinerář zájezdu, balíme částečně rozebraná kola do originálních krabic, které lze zadarmo získat v každém cykloobchodě. Ty si na místě uložíme a při zpáteční cestě zase použijeme.
2) Kde toto nelze, využíváme skladnějších speciálních vaků na přepravu kol, které vezeme s sebou v doprovodném vozidle.

V obou případech máme zpracovanou a mnoha zkušenostmi prověřenou metodiku balení kol tak, abychom minimalizovali riziko poškození během letecké přepravy.
Pokud si netroufáte sbalit kolo sami, pomůžeme vám. Pokud při balení kola využijete něčí pomoci a máte obavy, že rozebrané kolo nebudete umět na místě sami složit, pomůže vám náš průvodce.

Cena za leteckou přepravu kola

Poplatek za přepravu kola se u různých leteckých společností výrazně liší a navíc se i často mění. Protože se nedá předem s jistotou určit, není zahrnutý v ceně zájezdu. Informativně jej naleznete v nabídce konkrétního zájezdu a podrobněji v pokynech pro účastníky.

Velikost skupiny a průvodci

  • Velikost skupiny leteckých cyklistických zájezdu je daná velikostí doprovodného vozidla, ubytovacími kapacitami a samozřejmě i pocitově tak, abychom dokázali z našich klientů vytvořit kompaktní tým. V praxi se nám osvědčila velikost skupiny 6-16 účastníků vedená jedním naším průvodcem a případně doplněná místním průvodcem, řidičem, kuchařem apod.
  • Průvodce na cyklistické zájezdy vybíráme tak, aby kromě znalostí dané destinace a komunikačního jazyka měli i základy zdravovědy, techniky opravy a údržby kol apod. Zároveň jsou to nadšenci a fandové nejen do cyklistiky, ale i do příslušné oblasti světa.

Ubytování:

  • Tvorba itinerářů exotických cyklistických zájezdu je vždy určitým kompromisem mezi optimální cyklotrasou a možnostmi místní turistické infrastruktury. V maximální míře se snažíme využívat služeb místních obyvatel v souladu s trendy ekoturistiky. Preferujeme lokální hotely a penziony před nadnárodními stravovacími a hotelovými řetězci, Ale samozřejmě vždy je na prvním místě bezpečnost a zdraví našich klientů.
  • V oblastech, kde nelze zajistit ubytování „pod střechou“, volíme kempování. Ale i v tomto případe se snažíme podle možností poskytnout alespoň minimální hygienické zázemí.

Stravování

Na většině zájezdů poskytujeme stravování minimálně na úrovni snídaně, ale často také polopenzi i plnou penzi. Vždy se snažíme využívat místních možností; dobře si totiž uvědomujeme, že nedílnou součástí poznání exotické země je ochutnávka lokální kuchyně. Cestovat se přece má všemi smysly!

 

Exotické cyklozájezdy s nejbližším termínem odjezdu

Všechny cykloturistické zájezdy ve světě

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.