ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Exotická cykloturistika

Exotická cykloturistika

Exotická cykloturistika ve světě vám nabízí nejširší nabídku cyklistické dovolené do exotických zemí mezi českými CK.

V mimoevropských exotických zemích jde převážně o etapová cyklistická putování, většinou s doprovodným vozidlem, které převáží zavazadla a ve kterém je možné se v případě potřeby popovézt. V zemích, které jsou klimaticky příznivé, jezdíme výjimečně i bez doprovodného vozidla. V tomto případě máme na zájezdu zajištěné ubytování a stravování tak, abychom vozili opravdu jen minimum osobních věcí. Letecké přepravy kol se nemusíte obávat, poradíme vám.

Hledáte nějakou bližší zemi? Máme mnoho cyklozájezdů v Evropě, podívejte se do kapitoly Cykloturistika a cyklopobyty v Evropě.

Proč s Adventurou?

Tradice - široká nabídka - spolehlivá přeprava kol - kvalitní průvodcovský tým - osobní přístup!
Zároveň děláme, co nás baví, a na našich zájezdech je to vidět.

Náročnost a služby

Náročnost cyklistických zájezdů označujeme stejně jako u ostatních sportovních aktivit čtyřmi číselnými stupni.

Bližší informace o poskytnutých službách jsou specifikovány u jednotlivých zájezdů v závěrečném odstavci Podmínky a obecně jsou shrnuty v obecných informacích Dovolená na kole.

Letecká přeprava kol:

S leteckou přepravou kol máme v Adventuře bohaté zkušenosti. Podle možností volíme jednu ze dvou variant:
1) Umožňuje-li to itinerář zájezdu, balíme částečně rozebraná kola do originálních krabic, které lze zadarmo získat v každém cykloobchodě. Ty si na místě uložíme a při zpáteční cestě zase použijeme.
2) Kde toto nelze, využíváme skladnějších speciálních vaků na přepravu kol, které vezeme s sebou v doprovodném vozidle.

V obou případech máme zpracovanou a mnoha zkušenostmi prověřenou metodiku balení kol tak, abychom minimalizovali riziko poškození během letecké přepravy.
Pokud si netroufáte sbalit kolo sami, pomůžeme vám. Pokud při balení kola využijete něčí pomoci a máte obavy, že rozebrané kolo nebudete umět na místě sami složit, pomůže vám náš průvodce.

Video návod naleznete na stránce Balení jízdního kola do letadla.

Cena za leteckou přepravu kola

Poplatek za přepravu kola se u různých leteckých společností výrazně liší a navíc se i často mění. Protože se nedá předem s jistotou určit, není zahrnutý v ceně zájezdu. Informativně jej naleznete v nabídce konkrétního zájezdu a podrobněji v pokynech pro účastníky.

Velikost skupiny a průvodci

  • Velikost skupiny leteckých cyklistických zájezdu je daná velikostí doprovodného vozidla, ubytovacími kapacitami a samozřejmě i pocitově tak, abychom dokázali z našich klientů vytvořit kompaktní tým. V praxi se nám osvědčila velikost skupiny 6-16 účastníků vedená jedním naším průvodcem a případně doplněná místním průvodcem, řidičem, kuchařem apod.
  • Průvodce na cyklistické zájezdy vybíráme tak, aby kromě znalostí dané destinace a komunikačního jazyka měli i základy zdravovědy, techniky opravy a údržby kol apod. Zároveň jsou to nadšenci a fandové nejen do cyklistiky, ale i do příslušné oblasti světa.

Ubytování:

  • Tvorba itinerářů exotických cyklistických zájezdu je vždy určitým kompromisem mezi optimální cyklotrasou a možnostmi místní turistické infrastruktury. V maximální míře se snažíme využívat služeb místních obyvatel v souladu s trendy ekoturistiky. Preferujeme lokální hotely a penziony před nadnárodními stravovacími a hotelovými řetězci, Ale samozřejmě vždy je na prvním místě bezpečnost a zdraví našich klientů.
  • V oblastech, kde nelze zajistit ubytování „pod střechou“, volíme kempování. Ale i v tomto případe se snažíme podle možností poskytnout alespoň minimální hygienické zázemí.

Stravování

Na většině zájezdů poskytujeme stravování minimálně na úrovni snídaně, ale často také polopenzi i plnou penzi. Vždy se snažíme využívat místních možností; dobře si totiž uvědomujeme, že nedílnou součástí poznání exotické země je ochutnávka lokální kuchyně. Cestovat se přece má všemi smysly!

Exotické cyklozájezdy s nejbližším termínem odjezdu

Všechny cykloturistické zájezdy ve světě