Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vysokohorská turistika a via ferraty

Vysokohorská turistika a via ferraty

 Via ferraty a vysokohorská turistika - takto označujeme horskou turistiku, která ve větší či menší míře vyžaduje využití horolezeckého jisticího vybavení. I taková může být vaše dovolená na horách.

Nabízíme dva základní typy této dovolené: via ferraty - zajištěné skalní cesty, nebo vysokohorskou turistiku - sněhové či ledovcové túry ve vysokohorském terénu. Připravujeme pro vás širokou škálu těchto zájezdů, které zahrnují vysoký standard služeb a využívají naši profesionalitu, zejména směrem k maximální bezpečnosti. Můžete si vybrat dovolenou mezi zájezdy od těch nejlehčích, vhodných pro začátečníky bez předchozích zkušeností, až po velmi náročné akce určené pouze pro zkušené horaly. Prosíme, abyste rozumně odhadli své síly a zájezdy absolvovali postupně od lehčích k těm náročnějším.

Via ferraty – zajištěné skalní cesty

V češtině se pro jištěné cesty většinou používá právě italský termín, protože v Itálii mají svůj původ, v němčině se používá termín Klettersteig. V exponovaných místech jsou jednotlivé cesty zajištěny ocelovými lany, skobami, stupy a žebříky, takže s jejich pomocí mohou dokonce i kolmé skalní stěny zdolávat turisté bez horolezeckých zkušeností. Via ferraty vznikly v Julských Alpách a Dolomitech za 1. světové války, kdy bylo nutno zásobovat nepřístupná místa rakousko-italské fronty. Po válce je začali využívat turisté a staly se tak inspirací pro vybudování mnoha nových tras nejkrásnějšími terény Alp i některých dalších pohoří.

Na via ferratách se provádí samojištění s pomocí jisticího úvazku se dvěma karabinami, jimiž se vy sami postupně přicvakáváte k průběžným ocelovým lanům, případně k ocelovým stupům či žebříkům. Tyto úvazky vám na zájezd zapůjčíme a průvodci vás naučí s nimi zacházet.

Vysokohorská turistika – sněhové či ledovcové túry ve vysokohorském terénu.

Ledovcová turistika s výstupy na alpské vrcholy má svá specifika. Základním vybavením pro bezpečný pohyb jsou stoupací železa, upevněná na pevných kotníkových turistických botách, a cepín. Malá skupina vedená instruktorem postupuje po ledovci navázaná na laně v tzv. lanovém družstvu. Někdy se skupina může pohybovat také v kombinovaném terénu se skalnatými prahy a hřebínky, kde lze očekávat i nenáročný pohyb po skále. Tato část je zabezpečena lanem, přes které se účastníci zajišťují. To platí nejčastěji u túr, jejichž cílem je dosažení některého alpského vrcholu.

Veškeré technické vybavení vám zapůjčíme a v úvodu každého zájezdu vás naši zkušení průvodci zaškolí, jak s horolezeckým vybavením zacházet a jak se s jeho pomocí správně pohybovat v terénu.

Kvalifikovaní průvodci

O vaši bezpečnost na horách se starají naši zkušení průvodci. Naprostá většina průvodců na našich horských zájezdech má kvalifikaci horský vůdce s národní licencí, v souladu s platnou legislativou. Jejich kvalifikaci zajišťuje vzdělávací středisko Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura, které má přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Od roku 2013 vedou naše horské zájezdy také horští vůdci s mezinárodní licencí, sdruženi v České asociaci horských vůdců (ČAHV), která je jediným nositelem licence International Federation of Mountain Guide Associations (IFMGA) v ČR. Spolupracují s námi: Libor Kožíšek, Josef Milfait, Vít Novák, Josef Šimůnek, Antonín Volk a Pavel Žofka.

Technické vybavení pro naše horské zájezdy:

V ceně našich zájezdů je zahrnuto zapůjčení veškerého speciálního vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Názorné fotografie naleznete na stránce Horské vybavení.

Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda a speciální karabiny na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Vybavení pro ledovcové túry: sedací úvazek nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa (neboli mačky), cepín, karabiny, horolezecká přilba a pro lanové družstvo společné horolezecké lano průměru 9 mm.

Pojištění na via ferraty a vysokohorskou turistiku v Evropě

Automaticky vás pojišťujeme u pojišťovny UNIQA. Toto pojištění nabízí komfortní zabezpečení a pokrývá veškeré aktivity prováděné na našich vysokohorských zájezdech. Není potřeba se připojišťovat.

Pod následujícími odkazy naleznete dovolenou se zaměřením:  via ferraty, vysokohorská turistika.

Zájezdy na hory s nejbližším termínem odjezdu

Všechny zájezdy via ferraty a vysokohorská turistika

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.