Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Turistické zájezdy

Turistické zájezdy

Naše turistické zájezdy míří do všech kontinentů a z široké škály náročnosti si může vybrat opravdu každý zájemce o aktivní dovolenou a cestování. Turistický program většinou kombinujeme s programem poznávacím. Turistické zájezdy jsou samozřejmě oproti poznávací dovolené více zaměřeny na pobyt v přírodě a nabízejí významnější prostor na pěší aktivity. Mimo Evropu se s námi můžete vydat do 37 různých zemí, s nejbohatší nabídkou zájezdů jsou zde zastoupeny Himálaj, Rusko a atraktivní ostrovy Atlantiku i Indického oceánu. V Evropě s námi můžete vyrazit do 18 zemí, nejčastěji do Alp, na Balkán a do Skandinávie.

Do světa i do vzdálenějších evropských zemí míříme letecky v menších skupinách. V bližších evropských zemích v menší míře jde o autobusové zájezdy, ale často výhodně využíváme společnou dopravu s cyklistickým zájezdem, takže i zde turistický program probíhá nezávisle v menší skupině.
Turistiku chápeme v širším smyslu slova. Proto sem zařazujeme také dobrodružně laděné poznávací zájezdy, i když se přímo pěší turistice nevěnují. Pěší program v rozsahu jednodenních výletů a túr označujeme jako pěší turistiku. Vícedenní etapová putování jako treking.

Proč s Adventurou?

  • Tradice - široká nabídka - spolehlivost - osobní přístup!

  • Zároveň děláme, co nás baví, a na našich zájezdech je to vidět.

Náročnost turistických zájezdů

Turistické zájezdy mají velmi širokou škálu náročnosti od nenáročné turistiky vhodné i pro rodiny s dětmi či zdatnější seniory až po výpravy pro zkušené horaly. Označujeme ji stejně jako u ostatních sportovních aktivit čtyřmi číselnými stupni – viz Náročnost zájezdů. Nicméně v programu těchto zájezdů nejsou plánovány ani při vyšších náročnostech exponované úseky, které by vyžadovaly speciální horolezecké zajišťovací vybavení.

Dobrodružné poznávací cesty

Buď jde o poznávací cesty do oblastí s velmi skromnou turistickou infrastrukturou nebo o zájezdy s atypickým programem – například silvestr strávený s velbloudí karavanou v tuniské poušti nebo okružní off-road trasa po Namibii s tábořením v divočině.

Pěší turistika

Takto označujeme kratší či delší výlety a túry, zvládnutelné v rámci jednoho dne nalehko, takže je většinou možné zvolit si náročnost podle vašeho přání. Převážnou většinu takto zaměřených zájezdů naleznete pod nižšími čísly náročnosti 1–2. Některé jsou zároveň zařazeny i mezi poznávacími zájezdy, protože obě aktivity se překrývají a pěší program je možné vynechat.

Treking

Souvislá vícedenní putování, kratší i delší, při nichž je většinou variabilnost konkrétního programu poněkud omezenější než u jednodenní turistiky. Obvykle je potřeba nést si potřebné vybavení v batohu na zádech. Často jde ale o turistiku od chaty k chatě pouze s lehkým batohem. Případně v těch exotických zemích, kde je to zvykem (Himálaj, Tanzanie, Keňa…), vám hlavní batoh ponesou místní nosiči nebo je naložíme na hřbety mul. Pokud jde o treking bez podpory nosičů a s nocováním ve stanech, snažíme se rozdělit ho do více dílčích částí, aby nebylo nutné nést potraviny na mnoho dní. Trekingové zájezdy hledejte pod vyššími čísly náročnosti 2–4. Také trekingové zájezdy doplňujeme poznávacím programem nebo relaxačním závěrem zájezdu, pokud ho navštívená země nabízí.

Velikost skupiny

Na turistických leteckých zájezdech je obvyklá velikost skupiny 6–16 účastníku s jedním naším průvodcem. U náročnějších trekingových zájezdů držíme velikost skupiny menší, obvykle do 12 účastníků, nebo doplníme druhého průvodce.  

Průvodci 

Na naše turistické zájezdy průvodce vybíráme tak, aby kromě znalosti dané destinace a komunikačního jazyka měli zkušenosti s pobytem v přírodě a znali základy první pomoci. Zároveň jsou to nadšenci, kteří vám s opravdovým potěšením představí země a oblasti, které sami mají rádi.

Ubytování a stravování

  • Na řadě turistických zájezdů nocujeme pouze „pod střechou“, ale zejména mimoevropských zemích jde často o kombinaci běžného ubytování v civilizaci se stanováním v přírodě a v horách. V podmínkách zájezdu je vždy uvedeno, zda jsou stany zajištěny nebo je potřeba mít vlastní stan.
  • Stravování „v civilizaci“ mimo Evropu většinou řešíme individuálně v místních restauracích, průvodce vám poradí, bude-li třeba. V Evropě naopak převažují zájezdy se zajištěnou snídaní či polopenzí.
  • Specifické je stravování při vícedenním trekingu v přírodě, které závisí na konkrétních možnostech a na charakteru treku. V některých zemích vám budou vařit místní kuchaři, jinde si budete moci vybrat mezi polopenzí Travellunch organizovanou průvodcem a samostatným stravováním.
  • V souladu s trendy ekoturistiky se snažíme využívat služeb místních obyvatel a preferujeme lokální hotely a penziony. Tím se také hlouběji dotkneme místní kultury a přivezeme si zajímavější zážitky.

Co vzít s sebou na turistický zájezd?

Základní výbavou pro turistické zájezdy jsou pohodlné vyzkoušené boty, minimálně od střední náročnosti 2 jednoznačně doporučujeme turistickou obuv s profilovanou podrážkou a zpevněným kotníkem (tedy pohorky nebo lehčí trekingové boty).
Dále vhodné turistické oblečení, odpovídají náročnosti programu a klimatické oblasti, s kterým vám poradíme v podrobných pokynech pro účastníky. A již od střední náročnosti 2 doporučujeme i teleskopické trekingové hůlky, které jsou pak téměř povinné u náročnějších treků.

Služby na zájezdu

Bližší informace o poskytnutých službách jsou specifikovány u jednotlivých zájezdů v závěrečném odstavci Podmínky a obecně jsou shrnuty v Obecných informacích o službách na zájezdu a na stránce Doprava, ubytování, stravování.

Turistické zájezdy s nejbližším termínem odjezdu:

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.