ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Turistické zájezdy

Turistické zájezdy

Turistika tvoří jeden ze tří základních pilířů naší nabídky aktivní dovolené. Nabízíme více než 100 titulů turistických zájezdů do celého světa!

Turistické zájezdy připravujeme v širokém rozsahu náročnosti i úrovně služeb a zároveň nabízíme různé typy turistické dovolené pro zájemce o rekreační i sportovnější formy pěších aktivit.

Tým našich turistických průvodců neustále vzděláváme nejen v potřebných dovednostech i v poskytování první pomoci. Jsme držitelem akreditace Ministerstva školství pro školení turistických průvodců a instruktorů.

Dbáme na individuální přístup ke klientům jak při výběru správného zájezdu a informačním servisu před odjezdem, tak i v průběhu zájezdu.

Obecné informace potřebné pro veškeré zájezdy naleznete zde: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zájezdu zahrnuje. Další obecné informace podle typu dopravy získáte zde: Letecké zajezdy, případně zde: Autobusové zájezdy. Podrobné informace ke konkrétnímu zájezdu pak naleznete v podmínkách zájezdu v závěrečné části jeho textu.

Sportovní náročnost turistických zájezdů

1 = nenáročný sportovní program Nenáročný turistický program:
 pěší výlety do 10 km, bez velkého převýšení a v nenáročném terénu.

2 = středně náročný sportovní program Středně náročný turistický program:
 v programu jsou zařazeny delší horské túry, ale převážně v dobře schůdném terénu, případně i lehčí vícedenní s přenocováním na trase.

3 = náročný sportovní program Náročný turistický program:
 těžištěm programu jsou fyzicky náročné horské túry či vícedenní treking, případně ve velké nadmořské výšce nebo v náročnějším terénu, často s obtížnou možností samostatného návratu – vhodný pro zdatné účastníky, ale zvládnutelný i pro odhodlané účastníky bez předchozích zkušeností.

4 = velmi náročný sportovní program Velmi náročný turistický program
 dlouhé horské túry v náročném terénu či vícedenní treking s plnou zátěží, často spojený i s náročnými vnějšími podmínkami – vhodný pouze pro zdatné účastníky s kvalitním vybavením a předchozími zkušenostmi.

122334  Mezistupně označují program z hlediska obtížnosti volitelný, kombinovaný nebo na pomezí dvou stupňů náročnosti.

Hodnocení náročnosti vždy odpovídá standardním podmínkám. Nepříznivé počasí či jiné nečekané okolnosti mohou momentální obtížnost výrazně posunout směrem nahoru. CK si v těchto případech vyhrazuje právo přizpůsobit či zrušit program z důvodu bezpečnosti účastníků (viz Všeobecné smluvní podmínky, odst. 5.1.).

 Zájezdy vhodné i pro rodiny s dětmi do 10 let – viz Děti na zájezdu

Typy turistických zájezdů a aktivit

Poznávací zájezdy s lehkou turistikou

Termíny lehká turistika nebo turisticko-poznávací zájezd používáme tehdy, pokud se na zájezdu poznávací program kombinuje s nenáročnou pěší turistikou. Tyto zájezdy jsou zařazeny paralelně mezi poznávací i turistické zájezdy a poznáte je u konkrétního zájezdu podle použití ikon obou typů zájezdu (oko + turista). Jde o zájezdy s maximální náročností 1-2 dle naší klasifikace, přičemž případné delší túry není problém vynechat.

Speciální turisticko-poznávací zájezdy nabízíme na Islandu, jehož vnitrozemí pohodlně navštívíme díky našemu unikátnímu terénnímu autobusu Tatrabus. Rovněž ho využíváme na zájezdech do Maroka, kde nám umožňuje navštívit pouštní oblasti Sahary.

Horská turistika

Takto označujeme všechny turistické zájezdy od střední náročnosti 2 výše. Turistika v horách je obvykle hlavní složkou jejich programu, ale samozřejmě i tyto zájezdy doplňujeme poznávacím programem nebo relaxačním závěrem zájezdu, pokud ho navštívená země nabízí.

Treking

Trekingem nazýváme ty zájezdy s horskou turistikou, jejichž program zahrnuje souvislá vícedenní putování, kratší i delší, při nichž bývá variabilnost konkrétního programu poněkud omezenější než u jednodenní turistiky. Jejich náročnost se pohybuje v širokém rozsahu 2 až 4. Většinu naší trekové nabídky tvoří treky nalehko, jde se pouze s batůžkem s věcmi denní potřeby. Hlavní zavazadlo vám nesou nosiči či muly, někde se i převážejí autem. Jinde jde o trekování od chaty k chatě, sice s plným vybavením, ale relativně lehkým batohem. Nejnáročnější jsou treky bez podpory nosičů a s nocováním ve stanech, i ty se ale snažíme rozdělit do více dílčích částí, aby nebylo nutné nést potraviny na mnoho dní.

Lyžařská turistika

K turistice má blízko i značná část naší lyžařské nabídky. Ať již jde o turistiku na běžkách nebo pro milovníky náročnějších sjezdů o skitouring či skialpinismus na skialpových lyžích, případně i heliskiing.

Vysokohorská turistika

Jde o horskou turistiku, při které není podstatná nadmořská výška, ale skutečnost, že při ní zdoláváme úseky náročného terénu, které pro bezpečný pohyb vyžadují horolezecké jisticí vybavení. Patří sem via ferraty, odvážně vedené skalní trasy zajištěné umělými pomůckami. Dále sněhová a ledovcová turistika, kde je třeba se pohybovat s pomocí stoupacích želez a cepínu v lanovém družstvu. A k těm předchozím má blízko také skialpinismus jako její lyžařská forma. Tyto zájezdy průvodcují kvalifikovaní horští vůdci a používáme na nich kvalitní horolezecké vybavení, odpovídající normám UIAA (Mezinárodní horolezecká asociace) – viz horské vybavení.

Obecné informace pro horskou turistiku a treking

Velikost skupiny na našich leteckých zájezdech je obvykle 6–16 účastníků s jedním naším průvodcem. Ale u náročnějších zájezdů do hor držíme velkost skupiny menší, obvykle do 12 účastníků, nebo doplníme druhého či místního průvodce.

Průvodce na naše turistické zájezdy vybíráme tak, aby kromě znalosti dané destinace a komunikačního jazyka měli zkušenosti s pobytem v přírodě a v horách. Zároveň jsou to nadšenci, kteří vám s opravdovým potěšením představí země a oblasti, které mají sami rádi. Tým našich turistických průvodců neustále vzděláváme nejen v potřebných znalostech z hlediska bezpečnosti, ale také v poskytování první pomoci. Jsme držitelem akreditace Ministerstva školství pro školení turistických průvodců a instruktorů. Konkrétního předpokládaného průvodce případně uvádíme v Podmínkách zájezdu, pokud ho již víme.

Ubytování je obvykle závislé na charakteru zájezdu a dané destinaci v ještě větší míře než u zájezdů poznávacích, zejména u zájezdů s vyšší náročností. Během poznávací části programu jsou to hotely, penziony či hostely a v souladu s trendy ekoturistiky preferujeme služby místních obyvatel. Při turistickém programu samozřejmě převažují různé turistické ubytovny či horské chaty, případně také stany, podle destinace zapůjčené či vlastní.

Stravování „v civilizaci“, respektive všude tam, kde je dobře dostupné, většinou řešíme individuálně v místních restauracích a jídelnách. Bude-li potřeba, průvodce vám poradí. V odlehlejších lokalitách, kdy by to byl problém, vám zajišťujeme polopenzi. Rovněž tak při trekingu během pobytu v přírodě, abychom vám ušetřili starosti s přípravou jídla i s problematickou přepravou vařičů v letadle. Buď zde zajistíme místního kuchaře, který zajišťuje stravování v polních podmínkách, nebo vám nabízíme možnost přiobjednat si polopenzi Adventura Travel Food.

Základní výbavou pro turistické zájezdy jsou pohodlné vyzkoušené boty. Minimálně od střední náročnosti 2 jednoznačně doporučujeme turistickou obuv s profilovanou podrážkou a zpevněným kotníkem (tedy pohorky nebo lehčí trekingové boty).
Dále vhodné turistické oblečení, odpovídající náročnosti programu a klimatické oblasti, s kterým vám poradíme v podrobných pokynech pro účastníky. A již od střední náročnosti 2 doporučujeme i teleskopické trekingové hůlky, které jsou pak téměř povinné u náročnějších treků.

Podrobné pokyny pro přihlášené účastníky autobusových turistických zájezdů i seznam doporučeného vybavení pro účastníky trekingových zájezdů najdete na stránce Dokumenty ke stažení.

Turistické zájezdy s nejbližším termínem odjezdu: