ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jordánsko – treking v poušti

Pěší putování napříč nejkrásnější pouští světa
turistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 10. – 10. 10. 20248 dní25143403
16. 4. – 23. 4. 20258 dní25143501

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Vádí Ram  – pěší putování nalehko pestrobarevnou pouštní krajinou
  • Petra  – jedinečný komplex skalních chrámů
  • Ochutnávka pravého beduínského života
  • Ubytování v hotelech a stanech s plnou penzí

Popis

Jordánsko je země, jež kromě kulturního a historického bohatství ukrývá jedinečné přírodní skvosty a místa, která lze navštívit a poznat pouze po svých. Vydejme se napříč nejkrásnější pouští Jordánska – Vádí Ram  – a zažijme jedinečné trekařské dobrodružství! Jedním z vrcholů naší cesty bude výstup na nejvyšší horu rezervace – Džebel Kaš a bezprostřední výhledy do Saúdské Arábie. To vše uskutečníme za doprovodu místního průvodce, nalehko a s komfortem plné penze a potřebné vody po celou dobu pobytu v poušti.

Kromě pouštní výpravy nás čekají i další místa, jež jsou neodmyslitelně spjata s Jordánskem – skalní město Petra , biblický Ammán, unikátní Mrtvé Moře nebo kulturní Mádabá.

Program

1. den

Letecky Praha/Vídeň–Ammán: seznámení s hlavním městem Jordánska – římský amfiteátr, tržiště a ochutnávka místní kuchyně.

2. den

Přejezd do jižního cípu Jordánska podél hranic s Izraelem k Akabskému zálivu: cestou zastávka u solných pláží a možnost koupání v Mrtvém moři – jedinečné bezodtoké slané jezero rozkládající se cca 420 m pod hladinou světového oceánu; unikátní kaňonová túra v přírodní rezervaci Vádí Mudžíb.

3.–4. den

Začátek třídenního treku v jedinečné poušti Vádí Ram s červeným pískem a vápencovými skalami: výstup na Džabal Um al-Haším s výhledy do Saúdské Arábie (10 km / 4 h); večer táboření v odlehlých kaňonech v srdci pouště – západ a východ slunce nad pouští, spaní v zapůjčených stanech, vše za podpory místního beduínského průvodce (15 km / 7 h).

5.–6. den

Dokončení treku a ubytování v pouštním kempu v komfortních stanech s postelemi; dopolední procházka, příp. fakultativně projížďka na velbloudech nebo pouštní safari terénními pick-upy (cca 2 h) v tzv. „Měsíčním údolí“ – kaňony, roztodivné skalní útvary, písek mnoha barev aj.; k večeři se naučíme uvařit tradiční beduínský pokrm zerb; 6. den odpoledne přesun do Vádí Músá.

7. den

Celodenní túra (20 km / ↑300 m / ↓300 m / 8 h) ve skalním městě Petra – unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů a hrobek vytesaných do skal před více než 2000 lety: královské hrobky, pokladnice, divadlo, historické město Petra; večerní přejezd do města Mádabá, proslulého byzantskými mozaikami.

8. den

Dopoledne prohlídka města Mádabá a nákup suvenýrů; letecký návrat Ammán–Praha/Vídeň.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ