ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy tvoří jeden ze tří základních pilířů naší nabídky. Nabízíme více než 160 titulů poznávací dovolené do celého světa!

Poznávací zájezdy označujeme ikonou červené oko. Převážně jde o letecké zájezdy pro menší skupiny, obvykle v počtu 10–18 osob. Většinu zájezdů připravujeme jako vlastní originální programy, do kterých občas ve větší či menší míře zakomponujeme osvědčené programy místních partnerských agentur. Úspěšnost zájezdů se opírá o naše dlouholeté zkušenosti a kvalitní tým českých průvodců.

Obecné informace pro poznávací zájezdy

Informace platné pro všechny typy zájezdů naleznete zde: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Další obecné informace získáte zde: Letecké zajezdy. Podrobné informace ke konkrétnímu zájezdu pak naleznete v Podmínkách zájezdu v závěrečné části jeho textu.

Sekci Dělení zájezdů dle cestovního komfortu velmi doporučujeme prostudovat, abyste si vybrali ten správný zájezd pro vás, jehož služby vám budou vyhovovat. Kategorie cestovního komfortu označujeme počtem jedné až čtyř hvězdiček, i když okrajové kategorie – nejkomfortnější (****) a cestovatelsky náročnou (*) – nabízíme spíše ojediněle. S pomocí té nejnižší kategorie dokážeme připravit poznávací zájezdy i do oblastí s velmi omezenou turistickou infrastrukturou, kam jiné poznávací cestovní kanceláře mají problém zájezdy nabízet.

Ubytování na našich poznávacích zájezdech odpovídá kategoriím cestovního komfortu konkrétního zájezdu. Jeho úroveň závisí především na jednotlivých destinacích a je velmi pestrá. Převažují standardní hotely, motely a penziony kategorie *** nebo **, přičemž se vždy snažíme vybírat místa, která jsou v souladu s atmosférou navštívených zemí. Občas se také vyskytnou skromnější hostely či turistické chaty, a na vybraných zájezdech i velmi exotické noclehy – ubytovny pro poutníky, mongolské jurty, stylové indiánské bambusové chýše, beduínské stany apod.

Stravování je také upřesněno v Podmínkách zájezdu. Jeho zahrnutí do ceny je závislé na místní nabídce. Není-li stravování zahrnuto v ceně, pak je dobře dostupné v okolních restauracích a jídelnách a tuto individuální formu považujeme za vhodnější a pestřejší. Výši finančních prostředků na individuální výdaje vám včas doporučíme v Podrobných pokynech pro účastníky.

Průvodcovský tým usilovně budujeme již mnoho let. Někteří z našich průvodců se své profesi věnují celoročně, jiní povolání průvodce kombinují se svým občanským zaměstnáním. Část z nich se podílí rovněž na tvorbě nových zájezdů a úpravách stávajících itinerářů. Jedná se tedy o profesionály, pro něž je doprovázení klientů po světě nejen povoláním, ale i koníčkem. Začínající průvodci procházejí náročným konkurzem a pečlivým výběrem. Pro všechny průvodce pak naše cestovní kancelář pořádá v průběhu roku řadu školení, seminářů i srazů se vzájemnou výměnou zkušeností, a také speciální tří až čtyřdenní zdravotnické kurzy s výukou na modelových situacích. Konkrétního předpokládaného průvodce uvádíme v Podmínkách zájezdu, pokud ho již víme.

Cestovní zavazadlo: Jako hlavní cestovní zavazadlo je bezproblémový cestovní kufr s pojezdovými kolečky u zájezdů kategorie (****) a (***). U zájezdů kategorie (**) je často vhodnější cestovní batoh či objemná sportovní taška s popruhy na přenášení, a to zejména kvůli skladnosti v zavazadlovém prostoru minibusu. Záleží na konkrétním zájezdu a dozvíte se to z Podrobných pokynů pro přihlášené účastníky, případně dotazem v prodejně. U zájezdů kategorie (*) doporučujeme batoh, i když se nikdy nepřenáší na větší vzdálenost.

Program

Naše poznávací zájezdy mívají bohatý poznávací program, který se věnuje hlavním památkám v čele s památkami světového dědictví UNESCO , přírodním a krajinově atraktivním lokalitám i poznávání způsobu života místních lidí, jejich gastronomie a kultury. Míra těchto složek samozřejmě závisí na charakteru navštívené země. Snažíme se ale vždy zařadit jak známé a velmi navštěvované lokality, tak atraktivní turisticky opomíjená místa. Pokud se v programu poznávací dovolené vyskytují pěší výlety nebo fakultativní sportovně laděné aktivity, pak je to v míře, kterou zvládne prakticky každý, nebo je naplánován variantní program pro ty, kteří se nebudou chtít dotyčného programu zúčastnit. Pokud to navštívená destinace a její klima nabízí, vkládáme do programu obvykle i odpočinkové dny spojené s koupáním. Pokud je koupání zařazeno v programu ve větší míře, naleznete pod titulní fotkou zájezdu štítek "moře-koupání".

Speciální typy poznávacích zájezdů

Za poznáním a lehkou turistikou

Program některých poznávacích zájezdů doplňujeme nenáročnou pěší turistikou, přičemž během případných trochu náročnějších pěších výletů je obvykle k dispozici také alternativní program. Na některých zájezdech se mohou občas vyskytnout i noclehy v zapůjčených či vlastních stanech. Takové turisticko-poznávací zájezdy jsou na webu zařazeny paralelně mezi poznávacími i mezi turistickými zájezdy a lze je tedy vyhledat výběrem té či oné skupiny zájezdů. Poznáte je také tak, že je zájezd označen ikonami obou typů zájezdu (oko + turista).

Za poznáním a relaxem

Tato kategorie poznávacích zájezdů se vyznačuje poklidnějším tempem programu, případně odpočinkovým závěrem zájezdu, s možností relaxace a koupání. Zájezdy obvykle neobsahují náročné a dlouhé přejezdy. Jsou vhodné pro celou rodinu, včetně starších dětí. Kritériem pro zařazení je odpočinkový a plážový program v přibližném rozsahu alespoň 30 % z programu zájezdu.

Za poznáním a gastronomií

Tyto zájezdy se hlouběji věnují gastronomii a ochutnávkám místních nápojů, samozřejmě ve spojení s klasickým poznávacím programem i oddechem.
Zájezdy nazvané „(nejen) pro gurmány“ jsou speciálně koncipované cesty – sice relativně krátké časovým rozsahem (7–8 dní), ale co do náplně a zážitků velmi bohaté a intenzivní. Obsahují nejen tradiční poznávání nejzajímavějších míst dané země, ale nabízejí i detailní seznámení s místní gastronomií jak ve speciálních restauracích nad vybranými lahůdkami, tak třeba i v pouličních jídelničkách u oblíbeného pokrmu místních či přímo na ulicích a tržištích.

Za poznáním stylově a komfortněji

Oceňujete na cestách spíše pohodlí a komfort? Líbí se vám poznávání zajímavých exotických míst, ale nechcete se s nimi seznamovat „hekticky a v poklusu“? Chcete je v klidu zažít a mít také možnost "zastavit se", odpočívat a relaxovat, možná být i hýčkáni? Nabízíme vám několik poznávacích zájezdů do oblíbených a žádaných destinací, na nichž si celou poznávací cestu vychutnáte z pohodlí stylových hotelů či obdobně atraktivního ubytování.

Exotické Silvestry a vánoční dovolená

Míři za sluncem a teplem v průběhu vánočního a novoročního volna, taže vám také uspoří dovolenou. Vedle poznávacích nabízíme i Silvestry cyklistické.

Dovolená na jachtě

Odpočinkově-poznávací dovolená spojená s pobytem a poklidnou plabou na jachtě podél exotického pobřeží i na opuštěné ostrůvky vám přinese životní zážítky.

Příklady destinací, kam se s námi můžete vydat na poznávací zájezdy a exotickou dovolenou:
Francie, Itálie, USA, Peru, Chile, Kuba, Tanzanie, Maroko, Izrael, Indie, Čína, Thajsko, Japonsko, Malajsie, Vietnam, Nový Zéland a mnoho dalších.

Poznávací zájezdy s nejbližším termínem odjezdu:

Všechny poznávací zájezdy