Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy tvoří jeden ze tří základních pilířů naší nabídky. Nabízíme více než 140 titulů poznávací dovolené do celého světa!

Poznávací zájezdy označujeme ikonou oko. Převážně jde o letecké zájezdy pro menší skupiny obvykle v počtu 10–18 osob. Většinu zájezdů připravujeme jako vlastní originální programy, do kterých občas ve větší či menší míře zakomponujeme osvědčené programy od místních partnerských agentur. Úspěšnost zájezdů se opírá o naše dlouholeté zkušenosti a kvalitní tým českých průvodců.

Obecné informace pro poznávací zájezdy

Informace platné pro všechny typy zájezdů naleznete zde: Všechny zájezdy – dělení dle komfortu / cena zahrnuje.
Další obecné informace získáte zde: Letecké zajezdy. Podrobné informace ke konkrétnímu zájezdu pak naleznete v podmínkách zájezdu v závěrečné části jeho textu.

Dělení zájezdů dle cestovního komfortu je důležité si prostudovat, abyste si vybrali správný zájezd, jehož služby vám budou vyhovovat. Kategorie cestovního komfortu označujeme počtem jedné až čtyř hvězdiček, i když okrajové kategorie nejkomfortnější **** a cestovatelsky náročnou * nabízíme spíše ojediněle. Díky té nejnižší kategorii dokážeme připravit poznávací zájezdy i do oblastí s velmi omezenou turistickou infrastrukturou, kam jiné poznávací cestovní kanceláře mají problém zájezdy nabízet.

Ubytování na našich poznávacích zájezdech odpovídá kategoriím cestovního komfortu konkrétního zájezdu. Jeho úroveň závisí především na jednotlivých destinacích a je velmi pestrá. Převažují standardní hotely, motely a penziony kategorie *** nebo **, přičemž se vždy snažíme vybírat místa, která jsou v souladu s atmosférou navštívených zemí. Občas se také vyskytnou skromnější hostely či turistické chaty. A na vybraných zájezdech i velmi exotické noclehy – ubytovny pro poutníky, mongolské jurty, stylové indiánské bambusové chýše, beduínské stany apod.

Stravování je upřesněno v Podmínkách zájezdu. Jeho zahrnutí do ceny je závislé na místní nabídce. Není-li stravování zahrnuto v ceně, pak je dobře dostupné v okolních restauracích a jídelnách a tuto individuální formu považujeme za vhodnější a pestřejší. Výši finančních prostředků na individuální výdaje vám včas doporučíme v podrobných pokynech pro účastníky.

Průvodcovský tým usilovně budujeme již po mnoho let. Někteří z našich průvodců se své profesi věnují celoročně, jiní povolání průvodce kombinují se svým občanským zaměstnáním. Část z nich se podílí rovněž na tvorbě nových zájezdů a úpravách stávajících itinerářů. Jedná se o profesionály, pro něž je doprovázení klientů po světě nejen povoláním, ale i koníčkem. Začínající průvodci procházejí náročným konkurzem a pečlivým výběrem. Pro všechny průvodce pak naše cestovní kancelář pořádá v průběhu roku řadu školení, seminářů i srazů se vzájemnou výměnou zkušeností. A také speciální tří až čtyřdenní zdravotnické kurzy s výukou na modelových situacích. Konkrétního předpokládaného průvodce uvádíme v Podmínkách zájezdu, pokud ho již víme.

Cestovní zavazadlo: Jako hlavní cestovní zavazadlo je bezproblémový cestovní kufr s pojezdovými kolečky u zájezdů kategorie **** a ***. U zájezdů kategorie ** je často vhodnější cestovní batoh či objemná sportovní taška s popruhy na přenášení, a to zejména kvůli skladnosti v zavazadlovém prostoru minibusu. Záleží na konkrétním zájezdu a dozvíte se to z podrobných pokynů pro přihlášené účastníky, případně dotazem v prodejně. U zájezdů kategorie * doporučujeme batoh, i když se nikdy nepřenáší na větší vzdálenost.

Program

Naše poznávací zájezdy mívají bohatý poznávací program, který se věnuje hlavním památkám v čele s památkami světového dědictví UNESCO , přírodním a krajinově atraktivním lokalitám i poznávání způsobu života místních lidí, jejich gastronomie a kultury. Míra těchto složek samozřejmě závisí na charakteru navštívené země. Snažíme se ale vždy zařadit jak známé a velmi navštěvované lokality, tak atraktivní turisticky opomíjená místa. Pokud se v programu poznávací dovolené vyskytují pěší výlety nebo fakultativní sportovně laděné aktivity, pak je to v míře, kterou zvládne prakticky každý, nebo je naplánován variantní program pro ty, kteří se nebudou chtít dotyčného programu zúčastnit. Pokud to navštívená destinace a její klima nabízí, vkládáme do programu obvykle i odpočinkové dny spojené s koupáním. Pokud je koupání zařazeno v programu ve větší míře, naleznete pod titulní fotkou zájezdu štítek "moře-koupání".

Speciální typy poznávacích zájezdů

Turisticko-poznávací zájezdy

Takto nazýváme zájezdy, na kterých poznávací program ve větší míře doplňujeme nenáročnou pěší turistikou. Na některých se mohou občas vyskytnout i noclehy v zapůjčených či vlastních stanech. Turisticko-poznávací zájezdy jsou na webu zařazeny paralelně mezi poznávací i turistické zájezdy a poznáte je u konkrétního zájezdu podle použití ikon obou typů zájezdu (oko + turista). 

Zájezdy Tatrabusem

Turisticko-poznávací zájezdy na Islandu, které vám díky našemu unikátnímu terénnímu autobusu odhalí i krásy odlehlého vnitrozemí ostrova

Exotické Silvestry a vánoční dovolená

Míři za sluncem a teplem v průběhu vánočního a novoročního volna, taže vám také uspoří dovolenou. Vedle poznávacích nabízíme i Silvestry cyklistické.

Gurmánské zájezdy a cesty za vínem

Věnují se hloluběji gastronomii a ochutnávkám místních nápojů, samozřejmě ve spojení s klasickým poznávacím programem i oddechem.

Cesty s National Geografic

Populárně-naučné expedice, pořádané ve spolupráci s proslulým časopisem, vám nabídnou nový rozměr poznávání světa.

Dovolená na jachtě

Odpočinkově-poznávací dovolená spojená s pobytem a poklidnou plabou na jachtě podél exotického pobřeží i na opuštěné ostrůvky vám přinese životní zážítky.

Příklady destinací, kam se s námi můžete vydat na poznávací zájezdy a exotickou dovolenou:
Francie, Itálie, Rusko, USA, Peru, Chile, Kuba, Tanzanie, Maroko, Izrael, Thajsko, Japonsko, Nový Zéland a mnoho dalších.

Poznávací zájezdy s nejbližším termínem odjezdu:

Všechny poznávací zájezdy