ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o aktivitách na zájezdech

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy tvoří jeden ze tří základních pilířů naší nabídky. Nabízíme více než 160 titulů poznávací dovolené do celého světa!

Zobrazit detail

Dovolená na kole

Dovolená na kole tvoří jeden ze tří základních pilířů naší nabídky aktivní dovolené. Nabízíme více než 100 titulů cyklozájezdů do celého světa!

Zobrazit detail

Rafting a vodní turistika

Rozšiřte si své zážitky či občasné vodácké aktivity o dovolenou v zahraničí pod vedením zkušených instruktorů! Kanoe i rafting nabízíme v jejich rekreační i adrenalinové náročnosti.

Zobrazit detail

Turistické zájezdy

Turistika tvoří jeden ze tří základních pilířů naší nabídky aktivní dovolené. Nabízíme více než 100 titulů turistických zájezdů do celého světa!

Zobrazit detail

Dovolená pro rodiny s dětmi

Ty nejlepší rodinné dovolené bývají ty, z kterých si zážitky přivezou nejen děti, ale i jejich rodiče. S Adventurou se můžete vydat na celou řadu zájezdů, které svým charakterem a náročností umožňují a předpokládají účast rodin s většími i menšími dětmi. Nabídku dovolené s dětmi postupně rozšiřujeme a obměňujeme.

Zobrazit detail

Lyžování a skialpinismus

Klasické lyžařské zájezdy na upravené sjezdové tratě nabízíme v menší šíři, ale o to originálněji. Oblíbené autobusové do Amadé či Dolomit koncipujeme především jako příjemné setkání našich klientů, přátel i spolupracovníků. Netradiční letecké zájezdy do exotických lyžařských destinací zpestřujeme poznávacími a gastronomickými bonusy, které navštívené země nabízejí.

Zbytek naší lyžařské nabídky má více turistický charakter. Za backcountry turistikou na běžkách míříme převážně na sever do Laponska, kde si potřebné vybavení často taháme za sebou na tažných saních, tzv. pulkách. A milovníkům lyžování na panenských svazích či náročnějších sjezdů nabízíme skitouring či skialpinismus – pro začínající základní kurzy v Alpách, pro zkušenější různé vyhlášené horské přechody.

V nabídce obvykle naleznete také freeride či heliskiing.

Zobrazit detail

Gurmánské a vinařské zájezdy

Láska prý prochází žaludkem. A jak je to při cestování? Poznáte zemi podle její vůně a chuti? A poznáte zemi úplně, pokud neochutnáte místní speciality? Dopřejte si dovolenou, která vám tyto zážitky zprostředkuje a vydejte se s námi na některý z našich gurmánských či vinařských zájezdů. Dobrou chuť!

Zobrazit detail

Dovolená na jachtě

Dovolená na jachtě nemusí být jen pro ostřílené „mořské vlky“. Pokud vás láká cestování a plavba na mořích, můžete i vy zažít ten neopakovatelný pocit naprosté svobody, který vám může dát jenom loď. Stane se pro vás po dobu vaší dovolené dopravním prostředkem, obytným zázemín a především prostředkem k jedinečným zážitkům. Dovolená na jachtě tvoří pomyslný vrchol dobrodružství dnešní doby. Pokud nemáte dostatek zkušeností, není nic jednoduššího než pomoc zkušeného kapitána.

Zobrazit detail

Exotická cykloturistika

Exotická cykloturistika ve světě vám nabízí nejširší nabídku cyklistické dovolené do exotických zemí mezi českými CK.

Zobrazit detail

Exotické silvestry s Adventurou

Vážení přátelé, cestovatelé. Nabízíme vám příležitost utéci ze silvestrovského a v některých případech i předvánočního shonu, ohřát se uprostřed zimy pod jižním sluncem či využít svátečních dní pro úsporu dovolené. Zkrátka pojmout přelom roku opravdu netradičně.

Zobrazit detail

Vysokohorská turistika a via ferraty

Pro použití termínu vysokohorská turistika obvykle není podstatná nadmořská výška, ale skutečnost, že při ní zdoláváme úseky náročného terénu, které pro bezpečný pohyb vyžadují horolezecké jisticí vybavení. Patří sem via ferraty, odvážně vedené skalní trasy zajištěné umělými pomůckami. Dále sněhová a ledovcová turistika, kde je třeba se pohybovat s pomocí stoupacích želez a cepínu v lanovém družstvu. A k těm předchozím má blízko také skialpinismus jako její lyžařská forma. I taková může být vaše dovolená na horách.

Zobrazit detail

Tatrabus

Tatrabus je naše unikátní expediční vozidlo pro 20 osob, které bravurně zvládá terény Islandu i severní Afriky a zároveň nabízí pohodlí moderního autobusu i zázemí pro jedinečné cestovatelské zážitky a krásnou dovolenou.

Zobrazit detail

Outdoorové kurzy

Širokou nabídku našich outdoorových zájezdů a aktivní dovolené doplňujeme také o kurzy outdoorových aktivit. Tyto kurzy se věnují převážně aktivitám v horách (vysokohorská a ledovcová turistika, via ferraty či skialpinismus) a na vodě (vodní turistika, kajaky). Získané zkušenosti můžete využít jak na našich zájezdech, tak při vašich vlastních akcích. Zkušení instruktoři vás na nich seznámí se základními technikami vybrané aktivity a s tím, jak ji provozovat co nejbezpečněji. Skupinám nabízíme také kurzy na zakázku. Adventura získala povolení pro provozování outdoorových kurzů již v r. 2001 od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, a to ve formě akreditace pro provozování Školy sportů a pobytu v přírodě.

Zobrazit detail

Cesty s National Geographic

České vydání geografického měsíčníku National Geographic ve spolupráci s CK Adventura nabízí cestování ve stylu třetího tisíciletí – populárně-naučné expedice za poznáním. Originálně připravené programy a destinace jsou určeny pro zájemce z řad členů National Geographic Society (NGS), předplatitelů časopisu National Geographic, i všem ostatním, koho tato nabídka osloví.

Zobrazit detail

Aktivní dovolená

Aktivní dovolenou si každý může představovat různě a někomu může spojení slov aktivní a dovolená dokonce připadat jako protimluv. V našem pojetí to je aktivní odpočinek, cestování, ale také relaxace sportem – taková turistická a sportovní dovolená. Z těch mnoha způsobů, jak na dovolené odpočívat aktivně, pro vás připravujeme zájezdy zaměřené na cykloturistiku a cyklopobyty, cyklistické výpravy do celého světy, cyklojachty a lodě, in-line skating, turistiku a treking, vysokohorskou turistiku a viaferraty, rafting a vodní turistiku i outdoorové kurzy. Ze širšího pohledu patří mezi aktivní dovolenou i turistické poznávací zájezdy, při kterých se spíše než o aktivitu těla jedná o aktivitu ducha.

Zobrazit detail