Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Rafting a vodní turistika

Rafting a vodní turistika

Rafting a vodní turistika patří mezi tradiční nabídku zájezdů Adventury. Můžeme vám nabídnout několik druhů dovolené na vodě: Pohodové lehké kanoe představují léto na krásných a vlídných řekách, které jsou velmi oblíbené a vhodné i jako dovolená pro rodiny s dětmi. Trochu náročnější jsou vodácké zájezdy na kanoe a rafting, při kterých splouváme většinou horské a peřejnaté řeky. Nesmíme zapomenout ani na mimoevropský expediční rafting, nabízející zážitky v exotické přírodě umocněné možností vícedenních plaveb. A pokud chcete proniknout do tajů eskymáckých obratů nebo jízdy na seakajaku, nenechte si ujít naše kajakové kurzy a zájezdy.

Vodácké zájezdy pro Adventuru zajišťuje CK MAD MAT SPORT a její Adrenaline Centre, která se osamostatnila a navázala na tradiční vodácké aktivity Adventury. Bezpečnost klientů vždy klade na první místo, pečuje o kvalifikaci průvodců a dbá na kvalitní vybavení. Vybrané řeky jsou nezáludné a za normálního stavu vody je většina z nich vhodná i pro začátečníky. Stačí, když máte chuť naučit se nový sport a umíte plavat. Při nebezpečně vysokém stavu jsou připraveny náhradní úseky řek. U každého zájezdu je vždy uveden stupeň obtížnosti, jehož popis najdete dále. Prosíme vás, abyste rozumně odhadli své síly a hlásili se na zájezdy přiměřené obtížnosti. 

Popis stupňů obtížnosti programu na vodě naleznete na stránce Náročnost vodáckých zájezdů.

Rafting

Jde o splouvání řek, většinou horských a peřejnatých, na větších nafukovacích člunech. Nemá jen svou extrémní podobu, kdy zkušení expedičníci posouvají hranice lidských možností na těch nejdravějších řekách. Nejrozšířenější je ve střední obtížnosti, kdy lidem s jen základními, nebo dokonce vůbec žádnými vodáckými zkušenostmi umožní prožít dobrodružství, která předtím znali jen z fotografií. Dovoluje to stabilita člunů, kvalitní výstroj, výborná znalost řek a zkušení instruktoři, kteří čluny řídí.

Kanoe

V našem případě jde o splouvání řek na nafukovacích kanoích. Na rozdíl od raftu si tedy musíte řídit loď sami, ale právě nafukovací kanoe jsou na peřejnaté vodě pro svoje mimořádně dobré jízdní vlastnosti (nepotopitelnost, stabilita a pružnost) ideální i pro začátečníka. Navíc můžete počítat s opravdu individuálním přístupem instruktorů k začátečníkům a promyšlenou organizací případné záchrany na obtížných místech. Většinu zájezdů lze po dohodě doplnit i o omezený počet zkušených vodáků s vlastní pevnou lodí (K1, C1).

Průvodci

O vaši bezpečnost na vodě se starají průvodci, kteří jsou proškoleni v rámci kurzů pořádaných vzdělávacím střediskem Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura. Všichni průvodci mají kvalifikaci průvodce vodní turistiky a raftingu v souladu s platnou legislativou České republiky. Vzdělávací středisko Adventury má na pořádání kurzů pro vodácké průvodce přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Značná část průvodců se navíc již zařadila i mezi držitele licence IRF – Mezinárodní federace raftingu, která metodicky zpracovává a pečuje o profesionální a bezpečnostní standardy raftingu.

Pojištění MADMAT pro rafting a vodní turistiku v Evropě:

Automaticky vás na všechny evropské vodácké zájezdy (vyjma kurzů a zájezdů v ČR) pojistíme u pojišťovny UNIQA. Toto pojištění nabízí komfortní zabezpečení a pokrývá veškeré aktivity prováděné na vodáckých zájezdech. Není potřeba se připojišťovat.

Toto pojištění zahrnuje: pojištění léčebných výloh, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci třetí osoby a pojištění storna zájezdu.

Rozsah tohoto pojištění: pojištění léčebných výloh – plnění až do výše 1 0p00 000 Kč; pojištění asistenčních služeb – do 1 000 000 Kč; pojištění smrti následkem úrazu – do 150 000 Kč; trvalých následků úrazu – do 300 000 Kč; odpovědnosti za škodu – do 1 000 000 Kč; pojištění storna zájezdu – 80 % ze stornovacích poplatků do maximální částky 15 000 Kč. (Pojištění storna se vztahuje na zrušení zájezdu z důvodu vážného akutního onemocnění nebo úrazu, smrti, závažného násilného trestného činu či při podstatné škodě na majetku z důvodu živelní události.)

NABÍDKA VODÁCKÝCH ZÁJEZDŮ JE ROZDĚLENA DO 4 TÉMATICKÝCH BLOKŮ

 • Lehké kanoe – dovolená na vodě
  Cílem je poznat navštívenou zemi, často mimo hlavní turistické trasy, prostřednictvím nenáročné vodní turistiky na krásných a vlídných řekách. Půjde převážně o klidnou plavbu s mnoha zastávkami na koupání, slunění a vodní hry, i když se ve větší či menší míře nevylučuje občasný výskyt nenáročných peřejí. Ale průvodci se o vás postarají a naučí vás základům pádlování i řízení kanoe. Viz také náročnost vodáckých programů.
 • Kanoe a rafting
  Jde o sportovně zaměřené programy na peřejnatých řekách s využitím nafukovacích kanoí či raftů. Typ použitých plavidel vyčtete u jednotlivých zájezdů. U těch s oběma typy plavidel budete mít možnosti si zvolit či vyzkoušet obě možnosti, a to i s ohledem na momentální stav vody a z něj vyplývající obtížnost.
 • Expediční rafting
  Náročnější výpravy jsou lahůdkou zejména pro zkušenější raftaře, ale nabízíme i poklidné romantické plavby divočinou na kanoích. Kromě sportovních momentů nabízejí tyto zájezdy především jedinečné zážitky v exotické přírodě, umocněné možností vícedenních plaveb s tábořením ve volné přírodě, které jsou ve většině Evropy již téměř nereálné. Sportovní aktivity jsou vždy spojeny také s poznávacím programem. U mimoevropských zájezdů není v ceně zájezdu zahrnuto cestovní pojištění, ale za příplatek vám CK MAD MAT SPORT nabízí pojištění od pojišťovny UNIQA.
 • Kajakové kurzy a zájezdy
  V rámci těchto aktivit vám nabízíme intenzivní víkendové kurzy jízdy na kajaku, výuku eskymáckých obratů, pro pokročilejší kajakáře zájezdy na peřejnaté řeky a také seakajaky v Česku i na moři.  Pro tyto kurzy a zájezdy je třeba mít vlastní vybavení a akce pořádané v Česku nejsou zahrnuty v nabízeném pojištění pro Evropu.

Pod následujícími odkazy naleznete dovolenou se zaměřením: rafting, kanoe, kajaky.  

Vodácké zájezdy s nejbližším termínem odjezdu

Všechny zájezdy rafting a vodní turistika

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.