Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje

Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje

Tyto obecné informace jsou platné pro všechny zájezdy. Nejprve zde specifikujeme kategorie cestovního komfortu zájezdu, označené ikonou **** až *. V druhé části upřesňujeme, co cena zájezdu zahrnuje či nezahrnuje. Tyto obecné informace si můžete upřesnit v následujících položkách menu o informace platné pro letecké / autobusové zájezdy, plus informace platné pro jednotlivé aktivity podle vámi vybraného zájezdu.

Dělení zájezdů dle cestovního komfortu a standardu služeb

Pro rychlou orientaci označujeme zájezdy ikonou cestovního komfortu. Zařazení vychází především z úrovně ubytování, ale také dopravy, stravování a dalších služeb. Někdy je zařazení zájezdu obtížné, protože úroveň služeb je v průběhu zájezdu proměnlivá podle možností, které jsou v dané lokalitě k dispozici. Pokud služby nedosahují popsaných standardů pouze ojediněle, ponecháváme označení zájezdu v kategorii vyšší. Pokud je to ve větší míře, zařazujeme zájezd do kategorie nižší. Počtem hvězdiček se snažíme přiblížit reálný charakter ubytování, ale neznamená to, zejména u nižších počtů hvězdiček, že jsou hotely či jiná ubytovací zařízení vždy takto označeny. Podrobnější rozpis služeb naleznete v Podmínkách zájezdu.

4*  Chci cestovat komfortně

Ubytování kategorie **** nebo ve stylových hotelech s obdobným komfortem. Pro veškeré pozemní přesuny pronajatá smluvní přeprava vyšší kvality, dálkové přesuny vždy letecky. V ceně zájezdu je zahrnuto stravování formou polopenze, vstupné do památkových objektů i přírodních lokalit dle programu, případně i zajímavé místní výlety a další aktivity.

3* standard služeb   Chci cestovat pohodlně

Ubytování kategorie ***, pokoje jsou standardně 2lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Pro pozemní přesuny lze až na výjimky počítat s pronajatou smluvní přepravou, dlouhé přejezdy dle situace nahrazujeme vnitrostátní leteckou přepravou, někde i nočními vlaky nejvyšší dostupné třídy. V ceně jsou většinou zařazeny snídaně či polopenze, stravování nezahrnuté v ceně je dobře dostupné a průvodce vám pomůže se zorientovat v místní nabídce.

2* standard služeb   Jsem ochoten cestovat skromněji

Ubytování převažuje kategorie **, pokoje jsou standardně 2–4lůžkové, sociální zařízení nemusí být vždy na pokoji. Při pozemních přesunech se většinou pohybujeme pronajatou smluvní přepravou, ale nevyhýbáme se také pohodlné přepravě veřejné. V ceně jsou většinou zařazeny snídaně či polopenze, stravování nezahrnuté v ceně je dobře dostupné a průvodce vám pomůže se zorientovat v místní nabídce.

1* standard služeb   Zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Mimo Evropu jde o cesty do nerozvinutých zemí, do odlehlých oblastí či do přírody, kde není k dispozici kvalitnější infrastruktura. Ubytování může být rozličného typu včetně lokálního privátního ubytování, horských chat, turistických ubytoven apod., pokoje mohou být občas vícelůžkové, záchody případně suché a sociální zařízení netradiční. Zařazujeme sem i aktivní zájezdy, na kterých částečně či většinově nocujeme ve stanech, podle lokality v zapůjčených či ve vašich vlastních. Pozemní přesuny mohou zahrnovat i atraktivní, ale nepříliš pohodlné terénní přejezdy. Při pobytu v přírodě nebo je-li stravování špatně dostupné, jsou v ceně zahrnuty různé formy polopenze, jinak je stravování převážně individuální. V Evropě jde převážně o autobusové zájezdy s ubytováním ve vybavených kempech ve vlastních stanech a v ceně je většinou zahrnuto stravování ve formě snídaní či polopenzí, které připravuje průvodcovský tým či zájezdový kuchař.

Cena zájezdu zahrnuje / nezahrnuje

V závěrečných Podmínkách každého zájezdu naleznete specifikaci služeb, které jsou zahrnuté v ceně zájezdu, včetně případných výjimek oproti popisu výše uvedených kategorií cestovního komfortu a níže uvedených obecně platných pravidel CK Adventura.
V plné míře tato pravidla nemusí platit pro zájezdy pořádané partnerskými CK. Zde platí zvyklosti a podmínky jednotlivých partnerských CK.

V ceně zájezdu je vždy zahrnuto

 • česky hovořící průvodce/průvodci
 • doprava s výjimkou občasné dopravy alternativní (lanovky, městská doprava apod.)
 • u leteckých zájezdů letenka včetně všech poplatků – u některých zájezdů jen do výše uvedeného cenového limitu, který je odhadem ceny včas zakoupených letenek
 • ubytování
 • nezbytné místní poplatky, vstupy do národních parků a dílčí programy, které nelze individuálně vynechat
 • informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • u evropských autobusových zájezdů balíček cestovního pojištění včetně stornopoplatků zájezdu
 • u leteckých zájezdů asistenční služba Travel Asistent
 • na vysokohorských a vodáckých zájezdech potřebné sportovní a bezpečnostní vybavení

Variabilní zahrnutí služeb do cen

 • Stravování je v ceně zahrnuto ve větší míře u zájezdů s vyšší kategorií služeb a na zájezdech, kde ho zajišťujeme kvůli jeho nesnadné dostupnosti v rámci místní stravovací infrastruktury. Kde je stravování dobře dostupné v místních restauracích a jídelnách, tam se ale nijak nevyhýbáme individuálnímu výběru stravování, které nás velmi přiblíží koloritu navštívené země. Průvodce vám bude samozřejmě i v tomto směru oporou. V případě stravování zahrnutého v ceně zájezdu CK neposkytuje slevu zákazníkům, kteří tuto službu v jakémkoli rozsahu nevyužijí.
 • Většinou nejsou v ceně zahrnuty vstupy do památkových lokalit a dalších míst, kde je možnost volby.

V ceně zájezdu není zahrnuto

Vše, co není výslovně uvedeno v Podmínkách zájezdu jako zahrnuté ceně. Některé položky se platí předem formou příplatku k ceně zájezdu – ty naleznete rozepsané v cenové tabulce. Některé se platí individuálně až na místě – na ty významné upozorňujeme v Podmínkách zájezdu, pokud jsou nezbytné nebo se s nimi v programu konkrétního zájezdu alternativně počítá. Nejčastěji jde o:

 • vízové poplatky a různé hraniční taxy

 • poplatky spojené s leteckou přepravou, nezahrnované do ceny letenek – obecně za nadváhu zavazadel, v závislosti na letecké společnosti poplatky za přepravu jízdních kol, výjimečně také odletové taxy placené v místě odletu

 • u leteckých zájezdů pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

 • fakultativní programy a výlety či případně výdaje spojené s individuálním programem

 • speciality – povinné bakšišné nebo spropitné místním průvodcům, řidičům a hotelovým portýrům, osobní nosiči zavazadel na trecích apod.

   

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.