ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Polopenze Adventura Travel Food

Polopenze Adventura Travel Food

Cestování do přírody s plánováním jídla bez starostí!

Na všech našich (převážně leteckých) zájezdech s turistickým a trekingovým programem, kde není jiná možnost stravování z místních zdrojů, vám jako službu za příplatek nabízíme balíčky „polopenze Adventura Travel Food“, a to vždy v počtu potřebném právě na dobu pobytu v přírodě. Ušetříme vám tak starosti s plánováním a přípravou jídla a také s problematickou přepravou vařičů v letadle či sháněním plynových kartuší v zahraničí (nelze je přepravovat letadlem).

Pro večeře (tedy hlavní jídlo dne) nabízíme v balíčku kombinaci těchto 2 výrobců: Travellunch a LYOfood.

Balíčky obdržíte zpravidla na předodletové schůzce, můžete si je také vyzvednout po dohodě na prodejně CK Adventura, v nejzazším případě si je odeberete na letišti před odletem (u autobusu před odjezdem).

Jídelníček si není možné vybírat po jednotlivých jídlech, pouze při včasné objednávce je možné žádat vegetariánskou nebo bezlepkovou variantu.

Kaloricky jsou dávky přiměřené zvýšené námaze při turistice, ale váhově jsou maximálně úsporné, což je důležité zejména při delších trecích. Váha denního potravinového balíčku (snídaně + večeře), který si ponesete v batohu a na který musíte mít v batohu místo, činí přibližně 350 g/os./den včetně obalů. Spolu s váhově úspornou individuální stravou během dne, kterou vám doporučíme v pokynech pro účastníky, můžete na stravování počítat váhu celkem asi 600–650 g/os./den.

Průvodce zajišťuje v součinnosti s klienty horkou vodu na přípravu jídla, volba konkrétního jídla z balíčku pro daný den je samozřejmě na vás. Při delších programech se ještě budete podílet na nesení paliva do vařiče průvodce, ale to už není významná přítěž. Jídlo a jiné občerstvení během dne si zajišťujete sami.

Snídaně

  1. 2x ovesná kaše – čokoládová, s lískovými oříšky, jablečno-skořicová, s ovocem (jahody, maliny, meruňky);
  2. porce hrozinek;
  3. 1x čaj, 1x káva.

Večeře

  1. 1x hrníčková polévka;
  2. 1x hlavní jídlo z nabídky Travellunch nebo LYOfood – standardně maso s přílohou (cca 2000 kJ/100 g), pozn.: vegetariánská varianta je oproti masové kaloricky trochu méně vydatná, ale rozdíl není výrazný;
  3. 1x čaj.

A jaké nádobí s sebou?

  • hrníček na čaj;
  • pro pohodlné nabírání dlouhou (čajovou nebo polévkovou) lžíci – hlavní jídla se zalévají vroucí vodou do přepravního obalu, z kterého se dají rovnou jíst;
  • případně menší misku či druhý hrníček, pokud nechcete jíst jídlo přímo z obalu, nebo pokud chcete mít oddělené nádobky na polévku a čaj.

Čaj se bude připravovat černý a neslazený. Pokud sladíte nebo pijete jiné typy čaje, vybavte se individuálně dle svého přání. Některá hlavní jídla jsou méně solená.

Obaly od spotřebovaných potravin bude obvykle nutné nést až do cíle treku. Prosíme vás, abyste jimi neznečišťovali přírodu! Pokud této naší nabídky nevyužijete, volíte si tak vaření z vlastních zásob.

Adventura travel foodPolopenze Adventura Travel FoodPolopenze Adventura Travel Food