Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Specifika leteckých zájezdů

Specifika leteckých zájezdů

Letecké zájezdy většinou připravujeme pro menší skupiny. U poznávacích zájezdů obvykle 10–18 osob, u zájezdů se sportovními aktivitami obvykle 8–16 osob. Tyto zájezdy mají také svá specifika, se kterými je vhodné se předem seznámit.

Zhruba 2–4 týdny před odletem zájezdů do exotických zemí organizujeme schůzky, kde se účastníci mohou předem seznámit a na nichž zodpovíme dotazy k programu i vybavení, na které nenalezli odpověď v písemných pokynech pro účastníky zájezdu.

ZAHRNUTÍ LETENEK DO CEN ZÁJEZDŮ

 • Letenky včetně všech souvisejících poplatků jsou zahrnuty v ceně zájezdu.
  Platí to s několika málo výjimkami, kdy je letecká varianta pouze alternativou k pozemní dopravě a pokud zájezd začíná až v místě programu, kam je třeba se dopravit individuálně. V tomto případě vám zajistíme letenky jako službu za příplatek.
 • Pokud je u zájezdu v kolonce V ceně zahrnuto publikována předpokládaná cena letenky, pak je v ceně zájezdu zahrnuta cena letenky pouze do tohoto limitu.
  Důvodem je zejména nárůst ceny letenek s postupným zaplňováním letadla, který může být s blížícím se odletem velmi výrazný, případně i nemožnost blíže upřesnit budoucí cenu letenek v době publikování zájezdu. Bez tohoto limitu bychom museli kalkulovat letenky do cen zájezdů s mnohem větší rezervou a včas přihlášení účastníci by dopláceli na nákup dražších letenek pro později přihlášené.
 • Včas přihlášeným zakoupíme letenky již po dosažení odjezdové kapacity zájezdu, obvykle ještě v rámci uvedeného limitu, a později přihlášeným vyúčtujeme jako službu za příplatek vícenáklady do výše reálné ceny jejich letenky. Před nákupem letenky má CK právo požádat o navýšení základní zálohy z ceny zájezdu o cenu letenky včetně poplatků.

INFORMACE O KONKRÉTNÍ LETECKÉ PŘEPRAVĚ A NÁKUP LETENEK

 • Letenky jsou standardně kalkulovány s odletem z Prahy a návratem tamtéž.
  Případně má CK právo přesunout odlet a přílet i na blízké zahraniční letiště a přesuny z/do Prahy zajistit pozemní dopravou, jejíž cena bude zahrnuta v rámci ceny letecké přepravy do ceny zájezdu.
 • Na vyžádání vám můžeme zajistit letenku i z jiného letiště, blíže vašemu bydlišti (např. z Vídně pro moravské a slovenské účastníky) nebo ve vyšším tarifu dle vašeho přání.
  V tomto případě vám letenku vyúčtujeme jako službu za příplatek v plné výši a cenu zájezdu vám snížíme o náklady, které bychom vynaložili na standardní variantu vaší přepravy z Prahy. 
 • Informace o letecké přepravě u jednotlivých zájezdů dle potřeby aktualizujeme na www.adventura.cz a v podrobných pokynech pro účastníky.
 • Tlak ze strany leteckých společností na operativnost a rychlý nákup letenek stoupá. Málokdy je už nyní možné získat dlouhodobou rezervaci za garantovanou cenu. Pokud víte, že nebudete dostupní, až budeme případně žádat před nákupem letenek o navýšení vaší zálohy, doporučujeme navýšit vaši zálohu preventivně, abyste při odkladu nákupu letenky nemuseli doplácet výše zmíněné vícenáklady.
 • V některých zemích se ještě platí odletová taxa před nastoupením zpátečního letu, kterou si účastníci zájezdu platí individuálně až na místě. V přepočtu jde obvykle o 300–600 Kč a upozorňujeme na to v podmínkách zájezdu.
 • Po zakoupení letenky je třeba počítat se stornopoplatky, které v tomto případě závisí na podmínkách konkrétní letecké společnosti. Riziko vysokých stornopoplatků vám doporučujeme minimalizovat uzavřením připojištění stornopoplatků, které se vztahuje vůči zrušení účasti na zájezdu z vážných důvodů.
 • V ceně vybraných leteckých zájezdů je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

KDY SE NA ZÁJEZD PŘIHLÁSIT

Čím dříve, tím lépe! Zejména u zájezdů se zahrnutou cenou letenky pouze do její předpokládané výše. Pozdější přihlášení zvyšuje pravděpodobnost, že po vás budeme žádat doplatek ceny letenky, navíc na poslední chvíli byste se do letadla nemuseli vejít ani při velmi vysokém doplatku. Je tedy dobré letenky rezervovat raději už 6 i více měsíců před odletem. Samozřejmě koupit letenky je možné až ve chvíli, kdy je zájezd dostatečně naplněn, aby mohl odjet.
Upozorňujeme, že na letecké zájezdy nevypisujeme slevy typu poslední šance („Last Moment“). Takže vaše rozhodnutí není výhodné odkládat.

TERMÍNY

U leteckých zájezdů je třeba počítat s možným posunem termínu zájezdu. Při přípravě katalogu totiž nejsou známy přesné letové řády. Posun termínu může být nutný i s ohledem na místo v letadle. Proto je vhodné si termín ověřit na našich internetových stránkách a rezervovat si pro jistotu ve svých osobních plánech několik dní kolem daného termínu.

VÍZA

Vízové poplatky většinou nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. V případě, že občané ČR víza potřebují, nabízíme jejich zajištění jako doplňkovou službu. Vyřízení může trvat v některých případech i několik týdnů. Ostatní si musí informace o nutnosti víz (a případně i víza samotná) zajistit sami. Cestovní kancelář neručí za neudělení víza konzulárním úřadem.

OČKOVÁNÍ

Do většiny exotických zemí je doporučené (výjimečně i povinné) nějaké očkování, do některých oblastí také preventivní antimalarika. Musí se absolvovat v dostatečném předstihu. Základní informace o očkování obdržíte v podrobných pokynech k zájezdu, detailně a aktuálně vám poradí na krajských hygienických stanicích nebo v ordinacích cestovní či tropické medicíny.

PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA

Zajistili jsme pro vás možnost parkování na hlídaném parkovišti v blízkosti letiště Václava Havla (Praha-Ruzyně) za zvýhodněnou cenu u společnosti GO parking. Na odkazu http://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=ADV232, který již obsahuje „zvýhodňující“ kód CK Adventura, si sami můžete spočítat cenu za parkování a samostatně si tuto službu přes tento odkaz kdykoli (nejen při cestě na náš zájezd) on-line objednat a zaplatit. Podrobný návod k parkování a další informace najdete zde.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.