ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jordánsko – silvestrovský treking v poušti

Pěší putování napříč nejkrásnější pouští světa
turistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 12. 2024 – 2. 1. 20258 dní25143502

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!

26. 12. 2024 – 2. 1. 20258 dní25143504

POSLEDNÍ JEDNO VOLNÉ MÍSTO!

Na co se můžete těšit?

  • Vádí Ram  – pěší putování nalehko pestrobarevnou pouštní krajinou
  • Petra  – jedinečný komplex skalních chrámů
  • Ochutnávka pravého beduínského života
  • Ubytování v hotelech a stanech s plnou penzí

Popis

Jordánsko je země, která kromě kulturního a historického bohatství ukrývá jedinečné přírodní skvosty a místa, jež lze navštívit a poznat pouze po svých. Vydejme se napříč nejkrásnější pouští Jordánska – Vádí Ram  – a zažijme jedinečné trekařské dobrodružství! Jedním z vrcholů naší cesty bude výstup na nejvyšší horu rezervace – Džabal Um al-Haším s bezprostředními výhledy do Saúdské Arábie. To vše uskutečníme za doprovodu místního průvodce, nalehko a s komfortem plné penze a potřebné vody po celou dobu pobytu v poušti.

Kromě pouštní výpravy nás čekají i další místa, jež jsou neodmyslitelně spjata s Jordánskem – skalní město Petra , biblický Ammán, unikátní Mrtvé Moře nebo kulturní Mádabá.

Program

1. den

Letecky Praha/Vídeň–Ammán: seznámení s hlavním městem Jordánska – římský amfiteátr, tržiště a ochutnávka místní kuchyně.

2. den

Přejezd mikrobusem podél hranic s Izraelem; cestou zastávka u horkých pramenů a solných pláží s možností koupání v Mrtvém moři – unikátní bezodtoké slané jezero rozkládající se cca 420 m pod hladinou světového oceánu; túra v přírodní rezervaci Vádí Dana nebo v oblasti zvané Malá Petra.

3. den

Celodenní túra (20 km / ↑300 m / ↓300 m / 8 h) ve skalním městě Petra  – unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů a hrobek vytesaných do skal před více než 2000 lety: královské hrobky, pokladnice, divadlo, historické město Petra.

4.–5. den

Začátek třídenního treku v jedinečné poušti Vádí Ram  s červeným pískem a vápencovými skalami: výstup na Džabal Um al-Haším s výhledy do Saúdské Arábie (10 km / 4 h); večer utáboření v odlehlých kaňonech v srdci pouště – západ a východ slunce nad pouští, spaní v zapůjčených stanech, vše za podpory místního beduínského průvodce (15 km / 7 h).

6.–7. den

Dokončení treku a ubytování v pouštním kempu v komfortních stanech s postelemi; k večeři se naučíme uvařit tradiční beduínský pokrm zerb;

7. den dopolední procházka, fakultativně projížďka na velbloudech nebo pouštní safari terénními pick-upy (cca 2 h) v tzv. „Měsíčním údolí“ – kaňony, roztodivné skalní útvary, písek mnoha barev aj.; odpoledne přesun do Mádaby – cestou zastávka u slavného křižáckého hradu Kerak.

8. den

Dopoledne prohlídka města Mádabá a nákup suvenýrů; letecký návrat Ammán–Praha/Vídeň.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ