ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvestr na kole v srdci Provence

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
28. 12. 2024 – 5. 1. 20259 dní11042501

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt s výlety s podporou autobusu
  • Provensálské skalní masivy i cyklotrasy podél moře
  • Národní park Calanques a bandolské vinice
  • Vánoční trhy v Marseille a Aix-en-Provence
  • Ubytování v mobilhomech s polopenzí

Popis

Oslavte s námi Silvestr v srdci Provence, jež nabízí cyklistům i v zimě příjemné teploty, možná dokonce příznivější než v horkém létě. Naší základnou se stane kemp situovaný v borovicovém lese v blízkosti městečka Castellet, mezi Toulonem a Marseille. Nachází se v přírodním parku Sainte-Baume, který nám poskytne překrásné cyklotrasy uprostřed panenské přírody. Díky podpoře autobusu se ale vypravíme i dále do vnitrozemí – třeba k monumentálnímu skalnímu masivu Montagne Sainte-Victoire, který donekonečna maloval Paul Cézanne, či do jeho rodiště Aix-en-Provence. Anebo se naopak vydáme dolů k moři, do bandolských vinic, spektakulárního Národního parku Calanques a druhého největšího města Francie – „Brány Orientu“ Marseille. Ta v prosinci ožívá ve starém přístavu tradičním vánočním trhem, kde si můžete prohlédnout typické provensálské figurky vánočních betlémů, jimž se zde říká santons.

Program

1.–2. den

Odjezd večer, noční přejezd do Francie, příjezd v odpoledních hodinách do kempu u městečka Castellet – ubytování, odpočinek; na kole do Castellet a zpět (15-23 km), případně s prodloužením na pláž v Saint-Cyr-sur-Mer (33 km).

3. den

Na kole dolů k moři a po bývalé železnici do přístavu La Ciotat; odtud po vyhlídkové silnici Route des Crêtes přes nejvyšší mořský útes v Evropě Cap Canaille do Cassis – fakultativní vyhlídková plavba lodí Národním parkem Calanques do průzračných zátok ve skalnatých soutěskách zvaných kalanky (36 km); možnost prodloužení do kalanky Port-Miou a/nebo do červených kalank v La Ciotat (46 km).

4. den

Autobusem do Pourrières a odtud na kole podél bílého skalního masivu Montagne Sainte-Victoire do někdejšího hlavního města Provence, lázeňského Aix-en-Provence – prohlídka města (30 km); variantně okruh kolem celého masivu (60 km).

5. den

Den bez kol: autobusem do centra Marseille a individuální prohlídka Starého přístavu s vánočním trhem, fakultativně výstup k bazilice Notre-Dame de la Garde, podle počasí plavba lodí na ostrov If s pevností, proslavenou románem Hrabě Monte Cristo, návštěva muzea mýdla či prohlídka Grotte Cosquer, repliky podmořské jeskyně, vyzdobené řadou maleb a reliéfů v období horního paleolitu (od kamzíků a jelenů po tučňáky a tuleně).

6. den

Autobusem ke svatyni Sainte-Baume – středověkému poutnímu místu s jeskynní kaplí Sainte-Marie-Madeleine, fakultativně možnost pěší prohlídky (4 km/ 2 h);odtud na kole bukovými lesy masivu Sainte-Baume do Saint-Maximin-la-Sainte-Baume (25 km); případně na kole do kempu kolem masivu přes Mazaugues a Signes (49 km) anebo se zajížďkou do Saint-Maximin (72 km).

7. den

Na kole mezi vinicemi přes La Cadière d'Azur dolů k přímořskému Bandolu a podél moře k plážím v Sanary-sur-Mer (27 km); možnost prodloužení kolem poloostrova Six-Fours-les-Plages a k pevnosti a kostelu Saint-Pierre (52-60 km); návrat autobusem, zastávka ve sklípku a ochutnávka bandolských vín AOC.

8.–9. den

Novoroční výstup na vrchol masivu Siou-Blanc s řadou propastí a skalních útvarů (37 km); možnost prodloužení kolem masivu (67 km) anebo návratu přes Toulon (82 km); odjezd v podvečer, návrat do Prahy následující den kolem poledne.

Podmínky

GALERIE: STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY