Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cyklistika ve Francii

Cyklistika ve Francii

Cyklistika má ve Francii dlouholetou tradici a statut národního sportu. Nejprestižnější cyklistický závod světa Tour de France se jel poprvé v r. 1903. S výjimkou období 1. a 2. světové války se od té doby každý červenec sjedou dvě stovky nejlepších cyklistů světa a přilákají na více než 3000km dlouhý okruh Francií miliony diváků. Trasa třítýdenního závodu se každý rok mění, vždy však vede Alpami a Pyrenejemi a končí na Champs-Elysée v Paříži.

Obecně panují ve Francii pro silniční cyklistiku ideální podmínky. V zemi najdete tisíce kilometrů malých silniček s dokonalým asfaltovým povrchem, které vedou nádhernou krajinou, a není na nich skoro žádná automobilová doprava. Případní řidiči jsou pak na cyklisty zvyklí a chovají se velmi ohleduplně.

Zastavíte-li u baru či restaurace, ochotně vám doplní vodu do lahve, případně vám ukážou, kam si můžete opřít kolo, chcete-li si sednout a něco objednat. V posledních letech je stále populárnější i cyklistika na horských kolech (ve Francii VTT – vélo tout terrain), pro která se obzvláště v horských oblastech značí stále více tras.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.