Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cyklistika ve Francii

Cyklistika ve Francii

Cyklistika má ve Francii dlouholetou tradici a statut národního sportu. Nejprestižnější cyklistický závod světa Tour de France se jel poprvé v r. 1903. S výjimkou období 1. a 2. světové války se od té doby každý červenec sjedou dvě stovky nejlepších cyklistů světa a přilákají na více než 3000km dlouhý okruh Francií miliony diváků. Trasa třítýdenního závodu se každý rok mění, vždy však vede Alpami a Pyrenejemi a končí na Champs-Elysée v Paříži.

Obecně panují ve Francii pro silniční cyklistiku ideální podmínky. V zemi najdete tisíce kilometrů malých silniček s dokonalým asfaltovým povrchem, které vedou nádhernou krajinou, a není na nich skoro žádná automobilová doprava. Případní řidiči jsou pak na cyklisty zvyklí a chovají se velmi ohleduplně.

Zastavíte-li u baru či restaurace, ochotně vám doplní vodu do lahve, případně vám ukážou, kam si můžete opřít kolo, chcete-li si sednout a něco objednat. V posledních letech je stále populárnější i cyklistika na horských kolech (ve Francii VTT – vélo tout terrain), pro která se obzvláště v horských oblastech značí stále více tras.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.