ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Provence levandulová na kole

Krajem Luberonu, Route de la Lavande
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt, výlety s podporou autobusu
  • Méně turistická a více autentická Provence
  • Větrná hora Mont Ventoux (1909 m)
  • Vinný sklípek, kvetoucí levandulová pole
  • Ubytování v mobilhomech, polopenze

Popis

Zájezd vás zavede do kraje známého z knih Francesca Petrarky a Marcela Pagnola nebo z filmu Dobrý ročník. Během týdenního pobytu v oblasti Luberon v období kvetoucí levandule si vychutnáte všechny barvy a vůně jarní Provence a samozřejmě skvělé cyklovýlety. Naší základnou bude kemp Domaine des Chênes Blancs nedaleko malebného městečka Saint-Saturnin-lès-Apt, odkud budeme vyrážet na kole do romantického okolí a za podpory autobusu se projedeme třeba úchvatným kaňonem Verdon, vyšlápneme na cyklistickou mekku Mont Ventoux a užijeme si trhy v jednom z nejkrásnějších provensálských městeček Gordes.

Program

1.–2. den

Odjezd večer, noční přejezd do Francie, příjezd v odpoledních hodinách do kempu v blízkosti městečka Saint-Saturnin-lès-Apt, ubytování, odpočinek, na kole do městečka St. Saturnin-les-Apt (12 km).

3. den

Na kole do pastelově barevného Roussillonu, procházka okrovým lomem – barevné přírodní věže, modrá obloha, zelené borovice; přes římský most Pont Julien k Lacoste (sídlo markýze de Sade), dále přes Bonnieux (krásné výhledy od kostela na celé údolí Cavalonu a řeku Durance, muzeum pekařství) a Apt (živé město, produkce marmelád, levandulové esence a lanýžů, těžba okru, od 3. století biskupské sídlo) zpět do kempu (55 km).

4. den

Na kole přes Saint-Saturnin-lès-Apt do Rustrelu – Colorado Rustrel: série okrových lomů – žlutá, bílá, oranžová (30 km), se zajížďkou přes malebný Saignon (40 km); možnost prodloužení po „Route de la Lavande“ do Oppedette – malebná vesnička na skále nad soutěskou (+20 km), se zajížďkou k Simiane la Rotonde (+30 km).

5. den

Autobusem k cisterciáckému opatství Sénanque, na kole přes středověké město Gordes, kamenný skanzen Les Bories, dojezd na kole do kempu (35–52 km); možnost prodloužení o Fontaine-de-Vaucluse – historické, živé městečko na vyvěrající řece, historické papírny (+30 km).

6. den

Autobusem k velkému kaňonu Verdon– jeden z nejhlubších v Evropě, s impozantními výhledy; cyklovýlet po okolí (25 km) – městečko v horách Moustiers-Sainte-Marie; koupání v azurovém jezeře Sainte-Croix, zapůjčení lodiček v kaňonu Verdon.

7. den

Autobusem do Sault – výchozí bod pro výšlap na větrnou horu Mont Ventoux (1909 m) a sjezd zpět do Sault (52 km); pro zdatnější klienty s dojezdem do kempu (+33 km); pro méně zdatné autobusem až k chatě Reynard, odtud 6 km pod vrchol a zpět do Sault (32 km).

8. den

Autobusem do sedla pohoří Luberon, odtud sjezd na kole do typicky provensálského městečka Lourmarin (hrad z 11. století), dále přes Cucuron (natáčel se zde film Husar na střeše) a Ansouis (hrad z r. 960, přestavěný v 18. století) do La Tour-d´Aigues (40 km); naložení kol a dojezd autobusem do vinného sklípku (návštěva s degustací); zdatnějsí cyklisté na kole až do sklípku (+16 km).

9.–10. den

Na kole do okrových dolů Mines de Bruoux (2 km); trh v Apt nebo zdatnější cyklisté ke skalní pevnosti Fort de Buoux (40 km); odjezd v podvečer, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK