Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Moustiers-Ste-Marie

Moustiers-Ste-Marie

Dominantou městečka je pozlacená zvonice kostela na náměstí, postavená v tzv. lombardském románském slohu. Celkovému pohledu však vévodí vápencové skály, v jejichž zlomu je Moustiers položeno. Do jedné z jeskyní se uchýlil Svatý Maxim a v 5. století zde byl založen klášter. Určitě stojí za to vystoupat po schodech ke kapli Notre-Dame de Beauvoir, odkud se vám naskytne jedinečný výhled.

Moustiers (mustié sent mari) je známé především svou fajáns, která ho proslavila v 17. a 18. století. Většina z nás zná fajáns z interiérů českých zámků, kde se jedná převážně o tzv. delftskou fajáns, tedy původem z nizozemského města Delft. Do Moustiers přivezl v polovině 17. století jistý kněz z italského města Faenza tajemství výroby této keramiky zdobené jasnou modří. Zajímáte-li se o tyto překrásné umělecké výtvory, navštivte muzeum fajáns (Museé de la Faïence) nedaleko kostela na náměstí.


 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Azurového pobřeží a Horní Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.