Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Moustiers-Ste-Marie

Moustiers-Ste-Marie

Dominantou městečka je pozlacená zvonice kostela na náměstí, postavená v tzv. lombardském románském slohu. Celkovému pohledu však vévodí vápencové skály, v jejichž zlomu je Moustiers položeno. Do jedné z jeskyní se uchýlil Svatý Maxim a v 5. století zde byl založen klášter. Určitě stojí za to vystoupat po schodech ke kapli Notre-Dame de Beauvoir, odkud se vám naskytne jedinečný výhled.

Moustiers (mustié sent mari) je známé především svou fajáns, která ho proslavila v 17. a 18. století. Většina z nás zná fajáns z interiérů českých zámků, kde se jedná převážně o tzv. delftskou fajáns, tedy původem z nizozemského města Delft. Do Moustiers přivezl v polovině 17. století jistý kněz z italského města Faenza tajemství výroby této keramiky zdobené jasnou modří. Zajímáte-li se o tyto překrásné umělecké výtvory, navštivte muzeum fajáns (Museé de la Faïence) nedaleko kostela na náměstí.


 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Azurového pobřeží a Horní Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.