Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

St. Tropez

St. Tropez

St. Tropez (san tropé), malý přístav vsazený do jedné z nejkrásnějších zátok Francouz¬ské riviéry se stal slavným místem setkávání novinářů, fotografů, spisovatelů, umělců a celebrit celého světa. Původně šlo ovšem o rybářskou vesničku, kterou založili mar¬seilleští Řekové. Legenda vypráví o setníkovi, který byl na příkaz císaře Nera sťat kvůli své víře v Krista. Byl uložen do loďky, hlavu vedle těla, společně s kohoutem a psem, kteří měli jeho ostatky sežrat. Jeho tělo prý doplulo netknuté na místo, kde dnes stojí stejnojmenný přístav. V roce 1470 se v St. Tropez, úplně zničeném válkou, usadil janovský gentleman Raphaël de Garezzio a dalších šedesát janovských rodin. De Garezzio se zavázal obnovit a bránit město, výměnou za zproštění od všech daní. Vznikla tak jakási malá republika, která trvala až do 17. století.

Tichý a zapomenutý přístav se pomalu začal měnit ve světově proslulé letovisko. Jeho skrytý šarm obdivoval Maupassant, zvláštní světlo zachytil Paul Signac, který tu zakotvil r. 1892 a po něm další malíři: Matisse, Bonnard, Marquet, Dérain, Vlaminck, Seurat. Jejich díla můžeme obdivovat v Musée de l´Annonciade.

Před vypuknutím I. světové války se už město těšilo pověsti oblíbeného útočiště bohémů. 30. léta přilákala další umělce, vedle malířů i spisovatele. V roce 1956 tu Roger Vadim natočil film „A Bůh stvořil ženu“ s Brigitte Bardot, a odstartoval tak vlnu neutuchajícího zájmu smetánky. A mluvíme-li o filmu, nesmíme zapomenout na snad nejslavnější četnickou stanici na světě a de Funésova Četníka ze St. Tropez.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Azurového pobřeží

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.