Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

St. Tropez

St. Tropez

St. Tropez, malý přístav vsazený do jedné z nejkrásnějších zátok Francouzské riviéry se stal slavným místem setkávání novinářů, fotografů, spisovatelů, umělců a celebrit celého světa.Původně šlo ovšem o rybářskou vesničku, kterou založili marseilleští Řekové.

Jak získalo Saint-Tropez své jméno?

Legenda vypráví o centurionovi Caïu Silviu Torpetiovi, který byl v roce 68 n. l. na příkaz císaře Nera kvůli své víře nejprve ukřižován a poté sťat. Byl uložen do ztrouchnivělé loďky, hlavu vedle těla, společně s kohoutem a psem, kteří měli jeho ostatky sežrat. Centurionovo tělo ale zázračně doplulo netknuté na místo, kde dnes stojí přístav nesoucí jeho jméno.

Z utiskované rybářské vesničky proslulým letoviskem 

Od 9. století vesnici i její okolí sužovaly nájezdy pirátů a později muslimů. Území bylo získáno zpět do francouzských rukou až ke konci 10. století. 

V roce 1470 se na žádost krále René I.  ve zničeném a vylidněném St. Tropez usadil janovský pán Raphaël de Garezzio a dalších šedesát janovských rodin. De Garezzio se výměnou za zproštění od všech daní zavázal obnovit a bránit město. Takto vznikla malá republika, která měla vlastní armádu i flotilu a úspěšně odolávala tureckým i španělským nájezdům.

Tichý a zapomenutý přístav se pomalu začal měnit ve světově proslulé letovisko. Jeho skrytý šarm obdivoval Maupassant, zvláštní světlo zachytil Paul Signac, který tu zakotvil r. 1892, a po něm další malíři: Matisse, Bonnard, Marquet, Dérain, Vlaminck, Seurat. Jejich díla můžeme obdivovat v místním Musée de l´Annonciade.

Před vypuknutím I. světové války se už město těšilo pověsti oblíbeného útočiště bohémů. 30. léta přilákala další umělce, vedle malířů i spisovatele. V roce 1956 tu Roger Vadim natočil film „A Bůh stvořil ženu“ s Brigitte Bardot, a odstartoval tak vlnu neutuchajícího zájmu smetánky. A mluvíme-li o filmu, nesmíme zapomenout na snad nejslavnější četnickou stanici na světě a de Funésova Četníka ze St. Tropez.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Azurového pobřeží

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.