Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Port Grimaud

Port Grimaud

Překrásné pláže, azurové moře a luxusní jachty: to všechno je Port Grimaud, městečko nedaleko proslulého Saint Tropez. Pro jeho polohu i způsob výstavby se mu ne nadarmo říká francouzské Benátky.

Jak Port Grimaud vzniklo?

Port Grimaud v 60. letech 20. století po zdlouhavých bojích s úřady postavil alsaský architekt François Spoerry (1912-99). Město je unikátním architektonickým i uměleckým počinem, zhmotněním Spoerryových představ. Spoerry město vybudoval na neobydleném, bažinatém území a místo umně proměnil k nepoznání. Port Grimaud, jeho uzoučké ulice, domy s barevnými omítkami a přímým přístupem k moři i na pevninu je právem zařazen na seznam Světového kulturního dědictví 20. století.

Tyto „Benátky Provence“ se rozprostírají na ploše 75 hektarů. Najdeme zde 7 km vodních kanálů, 2000 míst pro kotvení lodí, 14 km nábřeží, 40 mostů a 1 dřevěnou lávku.  Z náměstí vede dřevěný most k modernistickému kostelu. Sluneční paprsky pronikají dovnitř kostela okny s barevnými skly, která navrhl Victor Vasarely. 

Byť je Port Grimaud mnohými považován za tradiční obec, ve skutečnosti se jedná o velký soukromý objekt ve spoluvlastnictví 2400 stálých obyvatel. Zároveň je ale Port Grimaud vnitřně spravován jako každá řádná francouzská obec: je rozdělen do třech městských částí, z nichž je každá řízena vnitřní samosprávou.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Azurového pobřeží a Horní Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.