Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Azurového pobřeží a Horní Provence - dějiny a kultura

Azurového pobřeží a Horní Provence - dějiny a kultura

Východní část francouzského středomořského pobřeží byla od 1. tisíciletí př.n.l. osídlena kmenem Ligurů. Kolem roku 600 př.n.l. se zde usadili Řekové (Marseille, Saint-Tropez, Nice) a ve 2. století př.n.l. přešlo území pod správu Římanů. V r. 1388 byly Nice a část Horní Provence připojeny k Savojsku a součástí Francie se staly až v r. 1860. V 19 stol. se oblast stala oblíbeným cílem spisovatelů, malířů a později aristokracie a bohaté střední vrstvy. Po druhé světové válce sem začaly každé léto mířit miliony francouzských i zahraničních turistů. Jejich hlavní nápor však míří na oblasti ležící přímo u moře a zpravidla stačí popojet pár kilometrů do kopců a člověk se ocitne v ospalém kraji středověkých vesniček, vinic a levandulových políček.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.