Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Azurového pobřeží a Horní Provence - dějiny a kultura

Azurového pobřeží a Horní Provence - dějiny a kultura

Východní část francouzského středomořského pobřeží byla od 1. tisíciletí př.n.l. osídlena kmenem Ligurů. Kolem roku 600 př.n.l. se zde usadili Řekové (Marseille, Saint-Tropez, Nice) a ve 2. století př.n.l. přešlo území pod správu Římanů. V r. 1388 byly Nice a část Horní Provence připojeny k Savojsku a součástí Francie se staly až v r. 1860. V 19 stol. se oblast stala oblíbeným cílem spisovatelů, malířů a později aristokracie a bohaté střední vrstvy. Po druhé světové válce sem začaly každé léto mířit miliony francouzských i zahraničních turistů. Jejich hlavní nápor však míří na oblasti ležící přímo u moře a zpravidla stačí popojet pár kilometrů do kopců a člověk se ocitne v ospalém kraji středověkých vesniček, vinic a levandulových políček.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.