Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Velký Kaňon Verdonu

Velký Kaňon Verdonu

Verdon, přítok řeky Durance, vytvořil ve vápencových ploši¬nách Horní Provence velkolepé soutěsky, z nichž nej¬pozoru¬hod¬nější se nachází mezi Rougonem a Aiguines: 21 km dlouhý Velký kaňon Verdonu. V třetihorách, pod vlivem tektoniky Alp, došlo k pomalému zdvihání vápencového masivu. Verdon měl dostatek ča¬su překážku zdolat, využívaje už existujících trhlin, které prohloubil a rozšířil. Ve čtvrtohorách, kdy dobu ledovou vystřídalo teplé podnebí, tok řeky zesílil. Průtok je odhadován až na 1000 m3 za vteřinu (oproti dnešním 50 m3)! Mohutná eroze opracovala stěny a vytvořila ohromné jeskyně. Kaňon, jak jej známe dnes, je u dna široký 6 – 100 m a vzdálenost protějších útesů je 200 – 1500 m. Hloubka se pohybuje mezi 250 – 700 m.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Horní Provence

 

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.