Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Velký Kaňon Verdonu

Velký Kaňon Verdonu

Verdon, přítok řeky Durance, vytvořil ve vápencových ploši¬nách Horní Provence velkolepé soutěsky, z nichž nej¬pozoru¬hod¬nější se nachází mezi Rougonem a Aiguines: 21 km dlouhý Velký kaňon Verdonu. V třetihorách, pod vlivem tektoniky Alp, došlo k pomalému zdvihání vápencového masivu. Verdon měl dostatek ča¬su překážku zdolat, využívaje už existujících trhlin, které prohloubil a rozšířil. Ve čtvrtohorách, kdy dobu ledovou vystřídalo teplé podnebí, tok řeky zesílil. Průtok je odhadován až na 1000 m3 za vteřinu (oproti dnešním 50 m3)! Mohutná eroze opracovala stěny a vytvořila ohromné jeskyně. Kaňon, jak jej známe dnes, je u dna široký 6 – 100 m a vzdálenost protějších útesů je 200 – 1500 m. Hloubka se pohybuje mezi 250 – 700 m.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Horní Provence

 

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.