Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Azurového pobřeží a Horní Provence - gastronomie

Azurového pobřeží a Horní Provence - gastronomie

Kuchyně Azurového pobřeží se velmi podobá té provensálské. Zmíníme zde tedy pouze několik specialit a pro obecnější představu nahlédněte do části týkající se Provence. V okolí Marseille je to tamní bujabéza (bouillabaisse - bujabes) – polévka, jež byla tradičně připravována ženami rybářů ze zbytků ryb, které se jim nepodařilo prodat na trhu. Především ve východní části pobřeží je pak patrný vliv Itálie, o kterém svědčí mezi místními oblíbené ravioli plněné chřestem, krevetami či pestem a rozličné druhy pizzy. Nice se vyznačuje vlastními kulinárními specialitami. Patří mezi ně například cizrnová placka socca (soka) či pissaladière (pisaladjér), koláč se smaženou cibulkou, ančovičkami a černými olivami.

K oblíbeným vínům patří rosé z Bandolu a Cassisu či vína z okolí Nice. Mezi nejpopulárnější aperitiv patří jednoznačně anýzový pastis.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.