ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Alsasko na kole v pohodě

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
7. 6. – 16. 6. 202410 dní11049402

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA (včetně možnosti doplnění pro muže)

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt s výlety s podporou autobusu
  • Vhodné pro vinaře, gurmány i cyklisty pohodáře
  • Vesničky s hrázděnými domy a nekonečné vinice
  • Horské louky a jezera na vrcholcích Vogéz
  • Ubytování v mobilhomech s polopenzí

Popis

Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle vynikajících receptů obou zemí.

Zájezd nás zavede do vlídné krajiny Alsaska mírně se zdvihající z širokého údolí řeky Rýna přes zvlněné kopečky porostlé slavnými vinicemi, zalesněné stráně, z nichž tu a tam vystupují skalní ostrohy korunované zříceninami kdysi mocných hradů, až k oblým vrcholkům Vogéz s nádhernými výhledy na německý Schwarzwald a zasněžené špice Alp.

Program

1.–2. den

Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd do Francie; další den na kole z Turckheimu přes Eguisheim, Cestou pěti hradů, Colmar (35 km); večer návštěva vinařského města Turckheim, kde ještě dnes chodí ponocný.

3. den

Autobusem na hrad Haut-Koenigsbourg (fakultativně prohlídka hradu), sjezd do Sélestatu a dále vinicemi přes nádherná středověká městečka Riquewihr a Ribeauvillé do Hunawihru (opevněný kostel a chovná stanice čápů); zakončení v malebném Kaysersbergu, rodišti Alberta Schweitzera, příp. dojezd do kempu (30–50 km).

4. den

Autobusem na horu Sv. Odily – unikátní výhled na okolní krajinu, léčivá studánka, tajemná Pohanská zeď; na kole do kouzelného městečka Obernai, dále Rosheim s nejstarším domem v Alsasku a nejkrásnějším románským kostelem, Molsheim se středověkým jádrem, ale také kolébka vozů Bugatti; fakultativně ochutnávka vína ve sklípku (30–50km).

5. den

Den bez kol: autobusem do Štrasburku – procházky podél vodních kanálů, historické centrum s výstavními měšťanskými domy, útulnými hospůdkami i slavnou gotickou katedrálou; moderní budovy Evropského parlamentu a Soudu pro lidská práva.

6. den

Autobusem do sedla Bonhomme (949 m), přes Bílé a Černé jezero; na kole po hřebenové silničce budované za 1. světové války k mémoriálu Le Linge a k vojenským hřbitovům, dále mezi lesy a pastvinami Vogéz, do lázeňského městečka Trois Épis s poutním místem Le Galz; dojezd do kempu (40–50 km).

7. den

Autobusem do Německa do Breisach am Rhein – cyklistické trasy podél Rýna a v oblasti Karlstuhl; návrat přes vojenskou pevnost Neuf-Brisach a Colmar (35–70 km).

8. den

Autobusem do sedla Slucht přes vrcholy Vogéz; opět se vydáme na Route des Crêtes, vystoupáme až na Hohneck (1363 m), třetí nejvyšší vrchol Vogéz, odkud lze za dobré viditelnosti spatřit Mt. Blanc i celý věnec švýcarských Alp; následovat bude táhlý sjezd údolím řeky Fecht přes město Münster, kde se vyrábí asi nejslavnější alsaský sýr stejného jména; možnost vyjet na nejvyšší vrchol Vogéz Le Grand Ballon (55–75 km).

9.–10. den

Cyklistika v okolí Colmaru, jednoho z nejkrásnějších měst Alsaska – historické centrum s radnicí a muzeem Unterlinden, Malé Benátky – čtvrť podél kanálu Lauch s malebnými domy v pastelových barvách; ve večerních hodinách odjezd a příjezd do Prahy brzy ráno.

Podmínky

GALERIE: STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK