ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Normandie na kole

dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
28. 6. – 7. 7. 202410 dní11016401

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové výlety s podporou autobusu
  • Rozsáhlé pláže a úchvatné útesy Lamanšského průlivu
  • Památky druhé světové války – vylodění spojeneckých vojsk
  • Románské památky z dob Viléma Dobyvatele a muzeum camembertu
  • Ubytování v kempu – v mobilhomech s polopenzí

Popis

Normandii si dnes spojujeme především s největší námořní invazí v historii, známou jako Den D či jednoduše vylodění v Normandii. Dne 6. června roku 1944 se na Omaha Beach a okolních plážích vylodila spojenecká vojska, aby se postavila německé armádě a osvobodila Francii a posléze celou západní Evropu od Hitlerovy nadvlády. Dnes je "na západní frontě klid" a Operaci Overlord zde připomíná řada památek. Normandie ale znamená mnohem víc než připomínku hrůz druhé světové války. Najdeme tu bělostné pláže i divoké útesy, jabloňové sady a nekonečné pastviny doplňují historické přístavy, malebné vesnice a románské památky z dob Viléma Dobyvatele. A to vše korunuje vyhlášená gastronomie – lahodné sýry, ústřice a jiné mořské plody nebo jablečný calvados a cidre.

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; ráno příjezd do přístavu Honfleur, ze kterého vyplouvaly zámořské objevitelské výpravy, a odtud na kole podél pobřeží přes bohatá přímořská letoviska Deauville-Trouville nebo po cyklostezce přes sýrové městečko Pont-l'Évêque do kempu v Merville-Franceville; ubytování (42–65 km).

3. den

Autobusem do města Falaise s románským hradem, kde se narodil Vilém Dobyvatel, místa finální bitvy o Normandii v roce 1944, a poté na kole po cyklostezce podél řeky L‘Orne tzv. Normandským Švýcarskem do města Caen; návrat na kole či autobusem (48–92 km).

4. den

Autobusem k památkám vylodění spojeneckých vojsk – na kole z Omaha Beach přes hřbitov spojeneckých vojáků Colleville-sur-Mer do Arromanches-les-Bains s možným dojezdem do kempu (35–83 km).

5. den

Den bez kol: autobusem do Bayeux (katedrála, válečné muzeum a muzeum se slavnou 70 m dlouhou Tapiserií královny Matyldy) a odpoledne prohlídka válečného muzea v Caen; nebo možnost cyklistické etapy v okolí kempu – do typicky normandské vesnice Beuvron-en-Auge (53–77 km).

6. den

Autobusem do Rouenu – hlavního města Normandie, přezdívaného Hamburk Západu či Gotické Athény, kde byla upálena Johanka z Arku; na kole údolím Seiny s přívozy k benediktinskému klášteru Jumièges (37–52 km).

7. den

Autobusem do Fécamp – na kole podél malebného pobřeží do městečka Étretat s úžasnými útesy a ústřicovými sádkami ze 17. století či dále k přístavu Le Havre (27–46 km).

8. den

Autobusem do vesnice Camembert – prohlídka muzea camembertu a odtud na kole po cyklostezce podél říčky La Vie přes výrobou sýra rovněž proslulá městečka Vimoutiers a Livarot ke kouzelnému zámku Canon (možnost prohlídky zámku či nedaleké zvířecí farmy) s možným dojezdem do kempu (43–79 km).

9.–10. den

Cyklovýlet v okolí se sobotním trhem v Dives-sur-Mer (15–25 km), anebo ptačí rezervace a muzeum baterie v Merville-Franceville (22–34 km), rozloučení s mořem; odpoledne odjezd domů, příjezd následující den kolem poledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, MOBILHOMY, CYKLOVLEK