ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Champagne na kole

Route du Champagne
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
19. 9. – 23. 9. 20245 dní11043401

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt s podporou autobusu
  • Vhodné pro milovníky vína a šampaňského
  • Korunovační katedrála v Remeši 
  • Ubytování v hotelu s polopenzí

Popis

V kraji Champagne, v povodí řeky Marny, jedné z nejproslulejších vinařských oblastí Francie, vás čekají pohodové cyklotrasy turistickou stezkou Route du Champagne. Centrem výroby šampaňského je kromě Remeše též město Épernay s rozsáhlými sklepy, kde šumivý mok dozrává a společně jej zde budeme moci ochutnat. Na jednotlivé cyklovýlety budeme vyrážet z hotelu v Château-Thierry.

Program

1.–2. den

Odjezd v podvečer, přejezd do Vertusu; odtud na kole do Étoges (vodní zámek s donjonem) a dále podél rybníčků přes Montmort-Lucy (jeden z nejhezčích zámků v kraji), opatství Orbais a zámek Condé-en-Brie do Château-Thierry (pozůstatky středověkého hradu) (45–60 km); naložení kol a ubytování v hotelu.

3. den

Autobusem do Verzenay (maják – symbol regionu, výhledy na Pařížskou pánev a Remeš) a odtud na kole přes Ludes, Nogent a Hautvillers (spolu s Épernay nejstarším centrem zdejšího vinařství, Dom Perignon) a dále vinice Côtes des Blancs do Épernay (37 km), fakultativní degustace šampaňského v okolí či možnosti prodloužení, návrat autobusem.

4.–5. den

Na kole údolím řeky Marny a krajem vinic přes Dormans (památník obětem 1. sv. války), kolem Châtillon-sur-Marne (malebné městečko, nad nímž se tyčí socha papeže Urbana II.) do Épernay (55 km); naložení kol a přejezd autobusem do Remeše , podvečerní prohlídka města (korunovační katedrála a palác Tau , Martova brána); odjezd večer, návrat následující (5. den) v ranních/dopoledních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK