ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Gaskoňsko na kole

Oblast Dordogne-Périgord
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 8. – 1. 9. 20249 dní11044401

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt, výlety s podporou autobusu
  • Vhodné pro vinaře, gurmány i cyklisty pohodáře
  • Řeka Dordogne – fakultativní program na kanoích
  • Neolitické malby a rytiny v údolí řeky Vézère  
  • Ubytování v mobilhomech se snídaní

Popis

Zájezd nás zavede do krásné krajiny oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat . Z naší základny v kempu u jezera budeme vyjíždět na hvězdicové cyklistické výlety za případné podpory autobusu. Město Sarlat se může pochlubit nejvyšším počtem středověkých a renesančních fasád a průčelí ze 17. století ze všech měst ve Francii. Mnohé jeho budovy jsou pod patronací UNESCO a tvoří jedinečné muzeum pod širým nebem. Město proslulo také jedním z nejlepších trhů v zemi s místními specialitami – husími játry, lanýži, armaňakem i kozími sýry. Oblast zdobí památky ze všech údobí naší civilizace – navštívíme jeskyně s neolitickými malbami, středověké poutní městečko Rocamadour, hrady, které měly zásadní význam ve Stoleté válce, i zámky obývané do dnešních dnů. V opočikovém dni si můžete vychutnat „zámkovou etapu“ na kanoích na řece Dordogne, s výhledy na okolní hrady a zámky.

Program

1.–2. den

Dopolední odjezd, noční přejezd do Francie, do oblasti Dordogne – jižně od města Sarlat, Périgord Noir; na kole k vodním zahradám Jardin d'eau či po cyklostezce (bývalé železniční trati) podél řeky Dordogne do St. Julien de Lampon a zpět přes zámek Fénelon (11-32 km) – po cestě možnost koupání v řece; ubytování v kempu.

3. den

Na kole do údolí řeky Dordogne, jemuž dominují skalní hrady a zámky: La Roque-Gageac (řazena mezi nejkrásnější vesnice Francie), na skále nad řekou tyčící se Beynac (středověký hrad z 12. století), katarský hrad Castelnaud-la-Chapelle (založený sektou albigenských ve 13. století), zámek Les Millandes (sídlo Josephine Bakerové), rozlehlé francouzské zahrady u zámku Marqueyssac; možnost návštěvy muzea ořechů a lanýžárny či dojezdu do kempu (47–60 km).

4. den

Autobusem do údolí řeky Vezère, lemovaného jeskynním komplexem; oblast proslula neolitickými malbami – fakultativní prohlídka jeskyně Lascaux II; na kole údolím posetým jeskyněmi (La Roque Saint-Christophe, Maison forte de Reignac aj.) do Les Eyzies s možným dojezdem do kempu (32–66 km).

5. den

Sarlat – dopolední trhy s ochutnávkou místních produktů (husí játra, sýry, salámy); odpolední fakultativní program – sjezd řeky Dordogne na kanoích v úseku Vitrac–Beynac (16 km/ 3–4 h), nádherné výhledy na okolní hrady a skalní městečka; variantně na kole z kempu do Gourdonu (28 km).

6. den

Na kole či autobusem do města Souillac, ležícího na soutoku řek Borrèze a Dordogne; odtud na kole k jeskyni Lacave s jedinečnými skalními formacemi a malebnou krajinou do unikátního skalního města Rocamadour (poutní místo na skále nad řekou Alzou, klášter s křížovou cestou, křivolaké uličky s příjemnými kavárničkami); cestou možnost návštěvy kozí farmy a opevněného mlýna Moulin de Cougnaguet(32–57 km).

7. den

Na kole či autobusem ke kouzelnému zámku Château de Puymartin, kamenné střechy domů v Cabanes-du-Breuil (původní středověké stavby, ve kterých v 15. století přebývali benediktinští mniši ze Sarlatu), středověký hrad Commarque, opevněný kostel v Marquay a přes Sarlat zpět do kempu (38–60 km).

8.–9. den

Na kole do opevněného městečka Domme (18 km) s možností prohlídky jeskynních chodeb; v brzkých odpoledních hodinách odjezd domů, návrat následující den kolem poledne.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY