ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pohoda v srdci Provence na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 4. – 5. 5. 202410 dní11040401

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt s výlety s podporou autobusu
  • Provensálské náhorní plošiny i cyklotrasy podél moře
  • Národní park Calanques
  • Podmořská jeskyně v Marseille, lázeňské Aix-en-Provence
  • Ubytování v mobilhomech s polopenzí

Popis

Provence je francouzskou stálicí, nabízející celoročně ideální podmínky pro cyklistiku. Základnou naší pobytové novinky se stane kemp situovaný v borovicovém lese v blízkosti městečka Castellet, mezi Toulonem a Marseille. Nachází se v přírodním parku Sainte-Baume, který nám poskytne překrásné cyklotrasy uprostřed panenské přírody. Díky podpoře autobusu se ale vypravíme i dále do vnitrozemí – třeba k monumentálnímu skalnímu masivu Montagne Sainte-Victoire či na náhorní plošinu Valensole, kde se pěstuje levandule pro známou kosmetickou značku L’Occitane en Provence. Anebo se naopak vydáme dolů k moři, do spektakulárního Národního parku Calanques. Sem nahlédneme jak od východu z malebného Cassis, tak od západu z druhého největšího města Francie – „Brány Orientu“ Marseille.

Program

1.–2. den

Odjezd večer, noční přejezd do Francie, příjezd v odpoledních hodinách do kempu u městečka Castellet – ubytování, odpočinek; na kole do Castellet a zpět, případně s prodloužením na pláž v Saint-Cyr-sur-Mer (16/32 km).

3. den

Autobusem do Saint-Zacharie a odtud na kole bukovými lesy masivu Sainte-Baume do Saint-Maximin-la-Sainte-Baume; cestou možnost pěší procházky k jeskyni Sainte-Baume – středověkému poutnímu místu s kaplí Sainte-Marie-Madeleine; návrat na kole či autobusem, možnost prodloužení (36/55/105 km).

4. den

Autobusem do Cassis – fakultativní vyhlídková plavba lodí Národním parkem Calanques do průzračných zátok ve skalnatých soutěskách zvaných kalanky; na kole přes útesy po Route des Crêtes a bývalé železnici do La Ciotat – možnost dojezdu do kempu a/nebo prodloužení kolem kalanky Port-Miou (20/35/45 km).

5. den

Autobusem do Pourrières a odtud na kole podél bílého skalního masivu Montagne Sainte-Victoire do někdejšího hlavního města Provence, lázeňského Aix-en-Provence – prohlídka města; variantně okruh kolem celého masivu (30/60 km).

6. den

Autobusem na předměstí Marseille a odtud na kole do kalanky Callelongue a zpět po pobřeží do starého přístavu s vánočním trhem v centru Marseille; různé možnosti zpestření – výstup k bazilice Notre-Dame de la Garde, plavba lodí na ostrov If s pevností, proslavenou románem Hrabě Monte Cristo, návštěva muzea mýdla či prohlídka Grotte Cosquer, repliky podmořské jeskyně, vyzdobené řadou maleb a reliéfů v období horního paleolitu (od kamzíků a jelenů po tučňáky a tuleně); možnost dojezdu do kempu přes Aubagne (25/64 km).

7. den

Autobusem do Valensole a odtud na kole přes stejnojmennou náhorní plošinu, přezdívanou kvůli levandulovým a obilným polím sýpka regionu, k přehradě Esparron na řece Verdon; poté autobusem na fakultativní prohlídku výrobny kosmetiky L’Occitane en Provence v Manosque; různé možnosti prodloužení (25/40/67 km).

8. den

Na kole přes masiv Siou-Blanc s řadou propastí a skalních útvarů do Solliès – možnost prodloužení do Toulonu či dojezdu do kempu (38/54/82 km).

9.–10. den

Na kole k plážím mezi Sanary-sur-Mer a Six-Fours-les-Plages – možnost prodloužení k pevnosti a kostelu Saint-Pierre de Six-Fours či kolem celého poloostrova (27/52/60 km); odjezd v podvečer, návrat do Prahy následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK