Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Fontaine De Vaucluse

Fontaine De Vaucluse

Jméno městečka Fontaine De Vaucluse (fonten d voklüz) pochází z provensálského Vallis clausa (Uzavřené údolí). Básník Francesco Petrarca (1307-1374) se nechal inspirovat tímto tehdy ještě poklidným místem ke svým největším dílům. Italský básník tu strávil celkem 16 let poté, co opustil život na avignonském dvoře. Zde také napsal své vzpomínky na svou nenaplněnou lásku k Lauře.

Další zajímavostí je pak pramen řeky Sorgue, který je jedním z nejsilnějších na světě. Smaragdově modré jezírko pod vysokou skálou na konci údolí ukrývá nejednu záhadu. Doposud se nikomu nepodařilo změřit jeho hloubku. V roce 1878 se jeden potápěč ponořil do hloubky 23 m a v roce 1985 pronikla malá ponorka do hloubky 315 m. Vědci se domnívají, že jde o velkou podzemní řeku, která sbírá vodu z celého vápencového masivu Vaucluse. Po velkých deštích se tu dá naměřit průtok vody až 150 m/s, přičemž normální stav je 4,5 m/s a na konci léta je proud vody stěží znatelný.

 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.