Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Nîmes

Nîmes

Nîmes (nym). V 1. st. př.n.l. po Augustově vítězství v Egyptě sem císař přesunul své veterány, kteří se ujali stavby města okolí posvátného pramene Nemausus. Z antiky se ve městě zachovala řada památek. Asi nejslavnější je amfiteátr Les Arènes, který je sice menší než v Arles, ale přesto pojme 21 000 diváků. V 5. století jej Vizigóti přeměnili na pevnost. Dnes se v něm konají býčí zápasy. Velmi zachovalý je i Maison carrée, chrám z 1. století př.n.l. zdobený nádherným portikem a korintskými sloupy.

Novověk přinesl krásný park Jardins de la Fontaine, který obklopuje pramen Nemausus. Najdeme zde Dianin chrám, na jehož místě obětovali svým bohům místní obyvatelé ještě před příchodem Římanů. Chrám upadl v zapomnění a byl objeven až při zakládání zahrady v r. 1745. Určitě stojí za to vylézt na Tour Magne, kterou nechal postavit Augustus v roce 15 př.n.l. jako součást městského opevnění. Z její terasy je krásný výhled na střechy Nîmes. Poblíž se nachází Castellum - římská vodárna, která rozváděla vodu z řeky Eure do pěti čtvrtí města a je dodnes funkční.

 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.