Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Arles

Arles

Arles (árl) vzkvétalo díky své strategické poloze – bylo křižovatkou obchodních cest mezi Španělskem a Itálií a severem Francie. Řekové se zde usadili už v 6. st. př.n.l. V roce 46 př. n.l. po dobytí Marseille tady Julius Caesar založil římskou kolonii, která začala velmi brzy vzkvétat. Z té doby pochází i slavná oválná aréna. Divadlo bylo postavené těsně před začátkem našeho letopočtu a měří úctyhodných 136 m na délku a vejde se sem více než 20 000 diváků. To, co z něj zbylo, dodnes slouží svému původnímu účelu, zejména během festivalů v červenci a srpnu. Od 3. století se začala organizovat církev a vznikala zde nekropole Alyscamps, kde je pohřbeno mnoho křesťanů. Ve 12. století byl postaven klášter s kostelem sv. Trofima. Jedná se o jeden z nejkrásnějších příkladů kamenické práce z 12. století v celé Provence. Za pozornost stojí především portál kostela a klášterní ambity. Mezi místními muzei vyniká hlavně Musée Reattu, které v sálech moderního umění vystavuje např. Picassa nebo Gauguina.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.