Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Arles

Arles

Arles (árl) vzkvétalo díky své strategické poloze – bylo křižovatkou obchodních cest mezi Španělskem a Itálií a severem Francie. Řekové se zde usadili už v 6. st. př.n.l. V roce 46 př. n.l. po dobytí Marseille tady Julius Caesar založil římskou kolonii, která začala velmi brzy vzkvétat. Z té doby pochází i slavná oválná aréna. Divadlo bylo postavené těsně před začátkem našeho letopočtu a měří úctyhodných 136 m na délku a vejde se sem více než 20 000 diváků. To, co z něj zbylo, dodnes slouží svému původnímu účelu, zejména během festivalů v červenci a srpnu. Od 3. století se začala organizovat církev a vznikala zde nekropole Alyscamps, kde je pohřbeno mnoho křesťanů. Ve 12. století byl postaven klášter s kostelem sv. Trofima. Jedná se o jeden z nejkrásnějších příkladů kamenické práce z 12. století v celé Provence. Za pozornost stojí především portál kostela a klášterní ambity. Mezi místními muzei vyniká hlavně Musée Reattu, které v sálech moderního umění vystavuje např. Picassa nebo Gauguina.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.