Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Burgundsko - dějiny a kultura

Burgundsko - dějiny a kultura

Vzhledem ke své zeměpisné poloze se Burgundsko nacházelo vždy v centru dění. Právě zde se odehrávaly rozhodující epizody tažení Gaia Julia Caesara, které znamenaly dobytí Galie. Ve středověku zde záhy vznikají významné církevní stavby a kraj se stává základnou dvou mocných mnišských řádů – benediktinů (v Cluny) a cisterciáků (v Citeaux). Burgundsko se záhy stává důležitým duchovním, intelektuálním, uměleckým i politickým centrem. Ve 14. a 15. století patří k nejmocnějším státním útvarům Evropy a po určitou dobu dokonce existenčně ohrožuje samotnou Francii, k níž je však nakonec připojeno r. 1477. Výhodná pozice na cestě z Paříže ke Středozemnímu moři, slavné vinice a úrodná půda Burgundsku vždy zajišťovaly bohatství a nejinak je tomu dnes, kdy se k těmto faktorům přidal ještě turismus. Poklidné a převážně venkovské Burgundsko se tak řadí mezi nejbohatší regiony současné Francie.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.