Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Burgundsko - dějiny a kultura

Burgundsko - dějiny a kultura

Vzhledem ke své zeměpisné poloze se Burgundsko nacházelo vždy v centru dění. Právě zde se odehrávaly rozhodující epizody tažení Gaia Julia Caesara, které znamenaly dobytí Galie. Ve středověku zde záhy vznikají významné církevní stavby a kraj se stává základnou dvou mocných mnišských řádů – benediktinů (v Cluny) a cisterciáků (v Citeaux). Burgundsko se záhy stává důležitým duchovním, intelektuálním, uměleckým i politickým centrem. Ve 14. a 15. století patří k nejmocnějším státním útvarům Evropy a po určitou dobu dokonce existenčně ohrožuje samotnou Francii, k níž je však nakonec připojeno r. 1477. Výhodná pozice na cestě z Paříže ke Středozemnímu moři, slavné vinice a úrodná půda Burgundsku vždy zajišťovaly bohatství a nejinak je tomu dnes, kdy se k těmto faktorům přidal ještě turismus. Poklidné a převážně venkovské Burgundsko se tak řadí mezi nejbohatší regiony současné Francie.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.