Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Alsasko - gastronomie

Alsasko - gastronomie

Alsaská kuchyně vykazuje silné německé vlivy. Klasickým pokrmem je kyselé zelí choucroute (šukrut), které se nakládá s kuličkami jalovce a podává s husím či vepřovým sádlem a uzeným masem. Další alsaskou specialitou je tzv. baeckoffe, ragú z hovězího, vepřového a skopového masa zapečené s brambory. Mezi oblíbené pokrmy z ryb patří matelote (matlot), dušené sladkovodní ryby v ryzlinku, a truite au bleu (truit o blö), pstuh namodro, tj. povařený v ryzlinku s kapkou octa. Alsasané si velmi potrpí na zákusky. Populární je tarte alsacienne (tart alsasien), koláč s třešněmi či mirabelkami, nebo birewecks, dezerty vyrobené ze sušeného ovoce marinovaného v třešňové pálence.

Pohoří Vogézy chrání území Alsaska před vlivem Atlantického oceánu. Místní vinice tedy dostávají mimořádné dávky teplého slunečního záření za současných malých dávek dešťových srážek. Alsasko je jedinou klasickou vinařskou oblastí Francie, která si svou pověst vybudovala na čistých odrůdových vínech. Přibližně 95% tvoří bílá vína produkovaná z celého souboru základních francouzských a německých odrůd vinné révy. Mezi nejznámější patří Riesling, Gewürztraminer a Sylvaner.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.