Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Pétanque

Pétanque

Je to francouzská národní hra. V lidové mluvě jsou to les boules (čti bul), tedy „koule“. Oficiální název pochází z pieds tangués (pjé tangé) tj. sloupové nohy. Cílem hry, v níž se hází železnými koulemi na vzdálenost asi 6-10m, je přiblížit se co nejvíce malé kuličce, která se nazývá prasátko (cochon). Hraje se ve dvou tříčlenných týmech, které obsahují takzvané přibližovače a odhazovače. Přibližovač hází na co nejmenší vzdálenost k prasátku a odhazovač se naopak snaží odstřelit pryč soupeřovu kouli, která je u prasátka příliš blízko. Hra je velmi oblíbená a zejména penzisti při ní neuvěřitelně ožijí. Hraje se skoro na každém volném plácku. Zejména každé vesnické náměstíčko je během siesty a pak večer pasováno na sportovní kolbiště. Hra bývá vášnivá, plná vzrušení a hádku o vítězství často rozhodne až přinesený metr nebo šupléra, protože vzdálenost se u mistrů často měří na milimetry.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.