Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Pétanque

Pétanque

Je to francouzská národní hra. V lidové mluvě jsou to les boules (čti bul), tedy „koule“. Oficiální název pochází z pieds tangués (pjé tangé) tj. sloupové nohy. Cílem hry, v níž se hází železnými koulemi na vzdálenost asi 6-10m, je přiblížit se co nejvíce malé kuličce, která se nazývá prasátko (cochon). Hraje se ve dvou tříčlenných týmech, které obsahují takzvané přibližovače a odhazovače. Přibližovač hází na co nejmenší vzdálenost k prasátku a odhazovač se naopak snaží odstřelit pryč soupeřovu kouli, která je u prasátka příliš blízko. Hra je velmi oblíbená a zejména penzisti při ní neuvěřitelně ožijí. Hraje se skoro na každém volném plácku. Zejména každé vesnické náměstíčko je během siesty a pak večer pasováno na sportovní kolbiště. Hra bývá vášnivá, plná vzrušení a hádku o vítězství často rozhodne až přinesený metr nebo šupléra, protože vzdálenost se u mistrů často měří na milimetry.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.