Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Avignon

Avignon

Avignon (aviňon). Město bylo založeno už v 6. stol. př. n. l. jako říční přístav. Galorománské město se rozvíjí, později přechází pod správu Říma a zaznamenává bohatý rozvoj. Bohužel se z této doby dochovalo jen malé množství památek. Osud Avignonu je však svázán hlavně s papežským úřadem, jehož sídlem byl téměř po celé 14. století. Roku 1309 sem král Filip Dobrotivý pozval papeže Klimenta V. pod záminkou ochrany hlavy katolické církve před hrozícími lidovými bouřemi v Římě. Skutečným motivem tzv. avignonského zajetí však byla snaha o větší kontrolu církve ze strany krále. Po smrti papeže Řehoře IX., který úřad vrátil zpět do Říma, zvolili vzpurní kardinálové tzv. vzdoropapeže, který nadále sídlil v Avignonu a neuznával autoritu nového římského papeže. Situace se normalizovala až po Kostnickém koncilu (1414 - 1418).

Avignonští papeži se velmi zasadili o rozvoj města. Vybudovali především slavný Papežský palác, který svými věžemi a oblouky připomíná gotickou katedrálu, jedná se však o de facto o masivní pevnost. Interiér paláce, kdysi tak krásný a skvělý, utrpěl ránu za napoleonských válek a za Velké francouzské revoluce a dnes bohužel zeje prázdnotou. O to více ale vyniknou nádherné gotické klenby kaplí, konkláve (kde se volil nový papež) i palácové kuchyně. Z hradeb je nádherný výhled na staré město. Vlevo od paláce, na nejvyšším bodě města Rocher des Doms – Skále řádových bratří – stojí Cathédrale Notre-Dame-des-Doms. Katedrála byla založena ve 12. století a později několikrát přestavěná.

Slavný avignonský most Pont St. Bénezet původně spojoval Avignon s Novým Městem (Villeneuve) na druhém břehu Rhony a byl na obou stranách střežen věžemi. Ta na villeneuveském břehu dosud stojí. Na jednom z mostních pilířů je postavená kaple Sv. Mikuláše - tedy vlastně kaple dvě - románská a gotická nad sebou. Do dnešního dne zbyly z původních dvaadvaceti mostních oblouků jen čtyři – zbytek strhla povodeň na začátku 17. století.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.