Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Les Baux De Provence

Les Baux De Provence

Les Baux (les bó d prováns) je unikát sevřený skalami, obydlený už více než 5000 let. Ve středověku bylo sídlem pánů, údajně potomků samého Baltazara, jednoho z králů, kteří se přišli poklonit narození Ježíše. Ti zde také na nejvyšším ostrohu skály vystavěli v 11. století hrad, který byl však za vlády Ludvíka XIII. pobořen a město bylo následně téměř opuštěno. Obyvatelé se sem vrátili až po roce 1822, kdy byl v okolí nalezen bauxit – hornina používaná na výrobu hliníku, jíž dalo jméno právě městečko Baux. Po zastavení těžby ve dvacátých letech 20. století město znovu zchátralo. Před naprostou zkázou ho zachránil až příliv turistů, který začal v 50. letech a trvá dodnes. Můžete zde obdivovat středověké uličky, nádherný výhled do kraje či navštívit obchůdek s místním vyhlášeným olivovým olejem.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.