Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Saint Rémy De Provence

Saint Rémy De Provence

V srdci Alpiček, řetězce rozeklaných vápencových skal jižně od Avignonu, leží městečko Saint-Rémy-de-Provence (sen rémi d prováns). V jeho blízkosti leží více než dva tisíce let staré římské město Glanum, vklíněné mezi skály. Ruiny dvou chrámů, vykopávky lázní, posvátného okrsku a vilové čtvrti dávají tušit jeho dávno minulou slávu. Jediné, co přetrvalo staletí, je posvátný pramen, který neustále vyvěrá ve středu města. Před městem stojí vítězný oblouk a kenotaf, vyzdobený perfektně zachovanými válečnými reliéfy.

V klášteře Monastère St-Paul de Mausole se nachází hrob Vincenta van Gogha, který se mezi lety 1889-1890 uchýlil do místní léčebny pro duševně nemocné. Během jednoho roku zde vytvořil přes 100 kreseb a 150 maleb včetně slavného Zátiší s kosatci a Cesty s cypřiši. V samotném městečku můžete vidět rodný dům Nostradama, původním povoláním lékaře, který se věnoval i jiným přírodním vědám a filozofii a „trpěl“ prorockými viděními. V Musée des Alpilles de Pierre-de-Brun najdete expozici věnovanou Alpičkám, zdejší přírodě i místním obyvatelům a jejich zvykům a tradičnímu způsobu obživy.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.