Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Provence - dějiny a kultura

Provence - dějiny a kultura

V oblasti mezi Alpami, mořem a řekou Rhonou se během staletí postupně usazovali Ligurové, Kelti a Řekové. Největšího rozkvětu dosáhla v 1. století př.n.l. poté, co ji dobyl Julius Caesar. Římané ji nazvali Provincia Romana a z tohoto pojmenování se vyvinul dnešní název. Po pádu Západořímské říše sem pronikali Vizigóti, Burgundové, Ostrogóti i Arabové. Ve 14. století se Avignon na sto let stal sídlem papežů a celá oblast nesmírně získala na důležitosti. Provence byla připojena k Francii v roce 1481. Provensálština byla mezi 12. a 14. stoletím literárním jazykem Francie, Itálie a severního Španělska a jazykem středověkých trubadúrů. V polovině 19. století pak došlo k oživení zájmu o provensálskou literaturu a kulturu díky působení významného básníka, nositele Nobelovy ceny za literaturu, Frédérika Mistrala.

Provensálci jsou na jednu stranu klidní, někdy až příliš rozvážní. Nikam nespěchají, protože zítra je taky den. Na druhou stranu ale dokážou ukázat temperament, vášeň i velkou národní hrdost. Bývali námořníky, pastevci a zemědělci a už od nepaměti vinaři. Také v jejich krojích a zvycích se odrážejí slunce, jasné barvy, radost a veselí: kolový tanec farandola doprovázejí dudy, flétny, bubínky a tamburíny.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.