ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Colmar

Colmar

Centrum Colmaru (kolmáru), hlavního města departmentu Haut-Rhin, tvoří labyrint dlážděných ulic lemovaných typickými alsaskými domy z přelomu středověku a renesance. Musée ďUnterlinden je světově proslulé svým úžasným Isenheimským oltářem Mathiase Grünewalda. Colmar je skvělou základnou pro výpravy po Route du Vin.

V Colmaru je mnoho malých quartiers (čtvrtí), v několika případech čítajících o málo víc než jednu ulici, které si zachovávají atmosféru dob, kdy v nich sídlily jednotlivé řemeslnické cechy. Rue des Tanneurs (Ulice koželuhů) s vysokými domy a střešními verandami na sušení kůží protíná Quai de la Poissonnerie, bývalou rybářskou čtvrť, na březích řeky Lauch. Podél ní dojdete do úchvatné čtvrti Petite Venise (Malé Benátky).

Bezesporu nejslavnějším dílem colmarského muzea ďUnterlinden je issenheimský oltář (Rétable ďIssenheim), považovaný za jedno z nejdramatičtějších a nejdojemnějších uměleckých děl, které kdy bylo vytvořeno. Součástí muzejních sbírek jsou i malby Picassa, Légera či Vasarelyho.

Collégiale St. Martin je nezvykle intimní gotická bazilika, místně známá jako „katedrála“, navzdory faktu, že Colmar již není biskupstvím. Vyznačuje se nezvyklou špičkou věže v mongolském slohu (1572). Slavný triptych La Vierge au Buisson de Roses (Panna Marie s růžovými keři) od Martina Schongauera z roku 1473 je vystaven v odsvěceném gotickém kostele Église des Dominicains, jehož barevná okna pocházejí ze 14. a 15. století.

Od poloviny května do poloviny září se každé úterý ve 20.30 hod. konají na Place de ľ Ancienne Douane Soirées Folkloriques (bezplatná představení alsaské hudby a tance)

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Alsaska