Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Colmar

Colmar

Centrum Colmaru (kolmáru), hlavního města departmentu Haut-Rhin, tvoří labyrint dlážděných ulic lemovaných typickými alsaskými domy z přelomu středověku a renesance. Musée ďUnterlinden je světově proslulé svým úžasným Isenheimským oltářem Mathiase Grünewalda. Colmar je skvělou základnou pro výpravy po Route du Vin.

V Colmaru je mnoho malých quartiers (čtvrtí), v několika případech čítajících o málo víc než jednu ulici, které si zachovávají atmosféru dob, kdy v nich sídlily jednotlivé řemeslnické cechy. Rue des Tanneurs (Ulice koželuhů) s vysokými domy a střešními verandami na sušení kůží protíná Quai de la Poissonnerie, bývalou rybářskou čtvrť, na březích řeky Lauch. Podél ní dojdete do úchvatné čtvrti Petite Venise (Malé Benátky).

Bezesporu nejslavnějším dílem colmarského muzea ďUnterlinden je issenheimský oltář (Rétable ďIssenheim), považovaný za jedno z nejdramatičtějších a nejdojemnějších uměleckých děl, které kdy bylo vytvořeno. Součástí muzejních sbírek jsou i malby Picassa, Légera či Vasarelyho.

Collégiale St. Martin je nezvykle intimní gotická bazilika, místně známá jako „katedrála“, navzdory faktu, že Colmar již není biskupstvím. Vyznačuje se nezvyklou špičkou věže v mongolském slohu (1572). Slavný triptych La Vierge au Buisson de Roses (Panna Marie s růžovými keři) od Martina Schongauera z roku 1473 je vystaven v odsvěceném gotickém kostele Église des Dominicains, jehož barevná okna pocházejí ze 14. a 15. století.

Od poloviny května do poloviny září se každé úterý ve 20.30 hod. konají na Place de ľ Ancienne Douane Soirées Folkloriques (bezplatná představení alsaské hudby a tance)

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Alsaska

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.