Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dijon

Dijon

Dijon (dižon). Srdcem hlavního města vévodství, které se stalo i hlavním městem současného regionu, je bezpochyby starobylý palác burgundských vévodů. Dnes je v něm radnice a muzeum umění. Kolem paláce se rozkládá překrásné historické centrum, které se stalo chráněnou památkovou oblastí. Nalezneme zde bezpočet soukromých paláců, hrázděných domů a středověkých kostelů. Chrám Matky Boží s pozoruhodnou fasádou zdobenou chrliči a Jaquemartovým orlojem ze 14. století je jedním z nich. Uvnitř vás zaujme okno severní lodi s původními vitrážemi a dřevěná socha Panny Marie ze 12. století, která byla odjakživa obyvateli Dijonu velmi uctívána. Kousek od chrámu se nachází tržnice z 19. Století. V přilehlých ulicích se třikrát týdně koná trh, na kterém můžete zdarma ochutnat mnohé z místních specialit. K těm patří například dijonský perník s medem a kořením pain d´epices (pén depis), proslulá hořčice moutard de Dijon (mutár d dižon) či šunka ochucená petrželkou jambon persillé (žambon persilé).

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.