Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dijon

Dijon

Dijon (dižon). Srdcem hlavního města vévodství, které se stalo i hlavním městem současného regionu, je bezpochyby starobylý palác burgundských vévodů. Dnes je v něm radnice a muzeum umění. Kolem paláce se rozkládá překrásné historické centrum, které se stalo chráněnou památkovou oblastí. Nalezneme zde bezpočet soukromých paláců, hrázděných domů a středověkých kostelů. Chrám Matky Boží s pozoruhodnou fasádou zdobenou chrliči a Jaquemartovým orlojem ze 14. století je jedním z nich. Uvnitř vás zaujme okno severní lodi s původními vitrážemi a dřevěná socha Panny Marie ze 12. století, která byla odjakživa obyvateli Dijonu velmi uctívána. Kousek od chrámu se nachází tržnice z 19. Století. V přilehlých ulicích se třikrát týdně koná trh, na kterém můžete zdarma ochutnat mnohé z místních specialit. K těm patří například dijonský perník s medem a kořením pain d´epices (pén depis), proslulá hořčice moutard de Dijon (mutár d dižon) či šunka ochucená petrželkou jambon persillé (žambon persilé).

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.