Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Beaune

Beaune

Beaune (bon). Město bylo vždy významným centrem vinařství. Však také místní s oblibou říkají, že schody do vinného sklepa vedou rovnou do nebe. Tam často vedla i cesta obyvatel zdejšího hospice – tzv. Hôtel-Dieu. Příkrá střecha z barevných glazovaných tašek tohoto architektonického šperku postaveného v 15. století je dnes jedním ze symbolů Burgundska. Na svou dobu to bylo zařízení vskutku ojedinělé úrovně. Chudý tehdy obdržel při příchodu ložní prádlo, ošacení a vlastní servis cínového nádobí. Pestrá výzdoba špitálu měla pacienty rozptýlit i podnítit k přemýšlení: draci hltající robustní stropní trámy evokovali představu pekla čekajícího na hříšníky. Lůžka nemocných byla orientována směrem k oltáři, kde stával slavný van der Weydenův polyptych Posledního soudu, dnes umístěný v jiném sále.


 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Burgundska

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.