Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Beaune

Beaune

Beaune (bon). Město bylo vždy významným centrem vinařství. Však také místní s oblibou říkají, že schody do vinného sklepa vedou rovnou do nebe. Tam často vedla i cesta obyvatel zdejšího hospice – tzv. Hôtel-Dieu. Příkrá střecha z barevných glazovaných tašek tohoto architektonického šperku postaveného v 15. století je dnes jedním ze symbolů Burgundska. Na svou dobu to bylo zařízení vskutku ojedinělé úrovně. Chudý tehdy obdržel při příchodu ložní prádlo, ošacení a vlastní servis cínového nádobí. Pestrá výzdoba špitálu měla pacienty rozptýlit i podnítit k přemýšlení: draci hltající robustní stropní trámy evokovali představu pekla čekajícího na hříšníky. Lůžka nemocných byla orientována směrem k oltáři, kde stával slavný van der Weydenův polyptych Posledního soudu, dnes umístěný v jiném sále.


 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Burgundska

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.