Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vezelay

Vezelay

Vezelay (vezlé). „Věčný pahorek“ se stal už ve středověku důležitým poutním místem. Vyráželi odsud křižáci na svá tažení do Svaté země i poutníci do Santiaga de Compostely. Sem zase mířili poutníci uctít ostatky svaté Máří Magdaleny. Opatství bylo založeno v polovině 9. století dole v údolí, již roku 887 ale bylo přemístěno na pahorek, který jej měl chránit před útoky Normanů. Od 11. století, kdy papež prohlásil ostatky Maří Magdaleny za pravé, se do opatství začaly hrnout zástupy věřících. Překrásný kostel je vybudován ve vrcholně románském stylu a zařazen na seznam UNESCO. Velká a jasná okna gotického kůru osvětlují vnitřní prostor chrámu podmanivým světlem a vytvářejí tak působivý kontrast s potemnělým okolím románské lodi. Hlavice sloupů jsou nádherně zdobené biblickými výjevy.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.