Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Jadran a Kras na kole

Nejkrásnější přímořská letoviska a vesnice
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
1. 7. – 7. 7. 20217 dní49246110

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena
24. 9. – 30. 9. 20217 dní49246120

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Hotel u moře s polopenzí
  • Drsná romantika slovinského a italského Krasu
  • Podél moře po zrušené železnici

Popis

Úchvatná kombinace panenské přírody Krasu s tajemnými jeskyněmi a přímoří! Spleť silniček vás provede přes planiny, kopce, rázovité vesničky proslulé výrobou pršutu, olivového oleje a vína. Cyklostezky po zrušených železnicích vám nabídnou pohodlnou jízdu podél moře se spoustou lákavých zastávek. Italsko - slovinské pobřeží vás překvapí mnoha přírodními, kulturními i kulinářskými specialitami!

Program

1.–2. den

Noční přesun busem (z Prahy cca 21:00), na kolech klesající cyklostezkou po zrušené železnici s viadukty a tunely, která v letech 1887–1959 spojovala Terst s Vídní a Prahou, romantickým údolím Val Rosandra k Jadranu – do Terstu, krátkým trajektem do rybářského městečka Muggia a na kolech podél pobřeží do hotelu (38 km).

3. den

Busem výjezd do pohoří Koprska Brda, na kolech klesající silničkou ve skalní stěně do Hrastovlje s románským kostelíkem, dále buď po rovinaté cyklostezce podél řeky Rižana nebo kopcovitými silničkami přes vinařské vesnice s fontánou vín v Marezige a s výhledy na Koperský záliv k našemu vinaři – ochutnávka vín. Zajížďka do historického centra a přístavu Koper (28/35/51 km).

4. den

Busem k jeskyni Škocjanská jama (krasový komplex s největším podzemním kaňonem na světě, 11 propojených jeskyní), na kole panenskou přírodou slovinského Krasu kolem vinohradů, producentů vyhlášeného pršutu a oleje (možnost ochutnávky) přes krásné vesnice Povir, Štanjel, přes Sežanu do Lipice se slavným hřebčínem (51 km) – možnost zkrácení či vynechání cyklistické etapy a přesun busem od jeskyní k hřebčínu.

5. den

Terstský záliv z perspektivy italského Krasu – busem výjezd k největší krasové jeskyni na světě přístupnou turistům – Grotta Gigante, na kolech panoramatickými silničkami přes vesnice s výhledy na moře, sjezd k pohádkovému zámku Miramare s překrásnými zahradami, po promenádě (možnost koupání) do Terstu s antickými památkami a velkolepým náměstím, trajektem a na kole do hotelu (41/46 km).

6.–7. den

Slovinským pobřežím po bývalé železnici Parenzana přes Izolu, Piran a Portorož (35 km). Koupání, posezení v hospůdce u moře, možnost zajížďky do Sečovlje (rozsáhlá solná pole s 800 letou tradicí + 2x12 km), odjezd do ČR, příjezd časně ráno (cca 5:00).

Podmínky