Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Sicílie

Sicílie

Sicílie je největší ostrov ve středozemním moři a autonomní oblast Itálie. Hlavním městem je Palermo, a kromě italštiny se tu mluví také sicilštinou. Palermo vás zaujme svým exotickým nábojem, který je podmíněn památkami, ve kterých je patrné mísení kultur orientálních a evropských. Mezi aktivní sopky patří nevyšší hora Etna, další je sopka Stromboli. Můžete zde obdivovat antické památky, nebo vyrazit na Lipanské ostrovy, které jsou tvořeny dnes nečinnými sopkami.

Základní informace

  • Úřední název: Regione Sicilia
  • Úřední jazyk: Italština
  • Měna: EURO
  • Rozloha: 25 426 km2
  • Počet obyvatel: 5,1 milionu
  • Hlavní město: Palermo - 700.000 obyvatel
  • Nejvyšší představitel: Prezident regionu Sicílie
  • Správní členění: 9 provincií

Místní čas: je stejný jako v ČR.

Napětí: 220 Voltů

Klimatické podmínky: až do listopadu je voda stále dostatečně prohřátá, takže koupat se mohou i ti méně otužilí - v horách je však chladněji. Nejkrásnější doba k poznávání země je jaro, kdy se příroda probouzí a začíná hýřit nejkrásnějšími barvami a podivuhodnou vegetací. Na ostrově vládne středomořské klima, přecházející na jihu až do subtropického klimatu severní Afriky, tedy příslib takřka ideálních podmínek pro celé léto.

Zdravotnická péče: Očkování není nutné, cestovní pojištění ano.

Otevírací doba: Obchody a restaurace ve městech a turistických letoviscích mívají otevřeno pozdě do noci.

Pošta/Telefon: Telefonovat můžete z recepce hotelu nebo z telefonního automatu, v každém městečku je k dispozici také pošta.

Fauna/flóra: Na Sicílie najdeme více než 17 přírodních rezervací a 2 národní parky. Ostrov je proslulý nádhernými olivovými a cypřišovými háji, piniovými lesíky, ovocnými sady, nikde v Itálii se nesklízí tolik citrusových plodů, jako právě zde.

Jídlo a restaurace: Základní potravinou jsou čerstvé ryby a těstoviny. Stravování v hotelích odpovídá evropskému standardu, ale můžete ochutnat i místní speciality.

Speciality: Prakticky ve všech restauracích se setkáte s mořskými specialitami, na jídelníčku nechybí nudlová jídla. Speciální aroma jim zde propůjčuje oregano, divoký fenykl, máta a bazalka. Osvěžující zmrzlinovou specialitou je citronový sorbet.

Suvenýry: Oblíbenými suvenýry jsou tradiční řemeslné výrobky - krásným dárkem je keramika z Caltagirone, tkaniny a výšivky z Taorminy, papyrus ze Syrakus. Každé město má svá umělecká díla a proto se vyplatí návštěva městských tržišť (vždy v sobotu). Cestování autobusem, vlakem/půjčení auta: Na Sicílii jsou horské cesty i dobře udržované silnice, v ostrých zatáčkách se stejně jako v Itálii pro výstrahu troubí. Dobré spojení je i autobusy a vlaky. Síť veřejné dopravy je ale velice řídká, železnice zpravidla pouze jednokolejná. Častá zpoždění. Pokud chcete ostrov podrobněji poznat, vyplatí se půjčit si auto.

Sport: Stále větší oblibě se těší poznávání ostrova na kole. Tento dopravní prostředek, jakož i mopedy a automobily, je možné si bez problémů vypůjčit v prázdninových střediskách. Na Sicílii jsou vhodné podmínky pro vodní sporty všeho druhu. Co se týče koupání, podél jónského a tyrhénského pobřeží až ke Středozemnímu moři se střídají malebné pláže s jemným pískem, oblázky a dokonce tu najdete i množství skalnatých pláží, vhodných k potápění.

Geografie Sicílie

Povrch se vlní od moře k moři, roste a žije tady trochu něco jiného než na Šumavě. Více se můžete dozvědět na stránce o geografii.

Zajímavá místa

 

Vydejte se s námi na dovolenou

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.