Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Noto

Noto

Původní město bylo totálně zničeno zemětřesením v roce 1693. Nedaleko ruin bylo založeno nové Noto v duchu zlaté éry barokní architektury. Hlavní zásluhu na vybudování nového města měl sicilsko-španělský aristokrat Giuseppe Lanza, vevoda z Camastry, který přizval k budování města nejlepší architekty – Vincenza Sinatru a paolo Labisiho. Ve městě probíhají od roku 1987 restaurační práce na záchranu památek a rozhodně stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější objekty patří Královská brána (Porta Reale), katedrála, Palazzo Landolina, klášter Ssmo Salvatore, radnice a muzeum s nálezy z řeckých pobřežních sídel a ze starého Nota. Na náměstí XVI. Maggio se nachází informační služba a barokní Herkulova fontána.

Noto Antica – pozůstatky starého sikulského a později římského města, které bylo zničeno zemětřesením a definitivně opuštěno v roce 1693. Dnes jsou tu ruiny hradeb, Královské brány a hradu. Leží asi 16 km na sever od dnešního města (Mineme klášter Sta Maria delle scale, odbočíme vlevo a projdeme branou do hradu.) Zdejší nálezy mají být zpřístupněny v malém muzeu nedaleko Eremo della Provvidenza.

 

 Aktuálně nabízíme dovolenou na Sicílii:
 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.