ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sicílie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
29. 5. – 5. 6. 20248 dní17131401

AKTUÁLNĚ PLNO!

24. 9. – 1. 10. 20248 dní17131403

Na co se můžete těšit?

  • Monumentální Etna
  • Šest památek na seznamu UNESCO
  • Výtečná středomořská gastronomie
  • Malá skupina cestovatelů

Popis

Pojeďte s námi poznat ostrov uprostřed Středozemního moře, který odjakživa lákal okolní mocnosti svou strategickou polohou i úrodnou krajinou. Za uplynulá tisíciletí tu mnohá z nich zanechala nějakou stopu a my se po nich můžeme vydat. Postupně projedeme celý ostrov a poznáme jeho nejkrásnější památky, tak rovněž úchvatnou horskou přírodu v čele s vulkánem Etnou. Navštívíme jedny z nejzachovalejších památek antického světa, harmonické stavby středověkých katedrál ovlivněné prvky mnoha kultur a jedinečné soubory barokních měst. Nezapomeneme také na krásné pláže, moře, výtečnou gastronomii a víno. Cestovat budeme v malé mikrobusové skupince. 

Program

1. den

Přílet do Catanie (bude-li přímý let) přejezd do Palerma a prohlídka dle časových možností.

2. den

Monreale, katedrála, jež je spolu s přilehlým klášterem jednou z nejúžasnějších dochovaných památek normanské architektury, prohlídka jedinečného mozaikového cyklu a přilehlého kláštera; Zingaro, pěší výlet po divokém pobřeží Sicílie, které je domovem mnoha vzácných druhů zvířat i rostlin (možnost koupání na nejhezčích sicilských plážích); Palermo - prohlídka největšího města Sicílie s pestrou směsí kultur a stylů (Palazzo dei Normanni s Cappella Palatina, katedrála, kapucínský klášter a další).

3. den

Erice - prohlídka jednoho z nejkrásnějších městeček celé Itálie s úžasnou přehlídkou kostelů a kostelíků, návštěva tzv. španělské čtvrti, normanského hradu Venere s jedinečnou zahradou a toulky středověkými uličkami; Segesta - zastávka u starořeckého chrámu postaveného v dórském slohu na kopci Monte Barbaro a považovaného za nejzachovalejší řecký chrám na Sicílii; Selinute, prohlídka trosek někdejšího řeckého města s dominantou chrámu bohyně Héry.

4. den

Agrigento – jedinečné údolí chrámů považované za nejlépe dochovaný soubor antických chrámů na světě, návštěva starého města Agrigento s klikatými středověkými uličkami a proslulou místní keramikou, koupání a relaxace na plážích jižního pobřeží, odpoledne dle zájmu návštěva monumentálního skalního hradu Manfredoniko ve vnitrozemí.

5. den

Cesta vnitrozemím Sicílie do Villa Romana del Casale, prohlídka zdejší římské vily s nejzachovalejšími mozaikami antického světa v čele s nejznámější z nich (římské dívky v "bikinách"), přejezd horskou krajinou do Nota, návštěva jedinečné perly souboru barokní arichtektury světového významu, ochutnávka zdejších proslulých mandlí s cukrem.

6. den

Syrakusy - antický areál s největším řeckým divadlem, lomy s umělou jeskyní a s jedinečnou akustikou (Dionýsovo ucho), katakomby, prohlídka starého města a katedrály Duomo di Siracusa, malebná soutěska Alcantara, turistický výlet až k soutěsce s možností osvěžující "plavecké túry" v ledové vodě mezi bizarně tvarovanými skalními stěnami, koupání na plážích východního pobřeží.

7. den

Etna  (3323 m. n. m.), nejvyšší evropská činná sopka, výjezd autem ke spodní stanici lanovky u chaty Sapienza, s možností výjezdu lanovkou nebo pěšího výstupu na Etnu, případně procházky okolo fumarol pod sopkou, odpolední návštěva pitoreskní Taorminy považované za město s nejkrásnější polohou (antický amfiteátr, kouzelné uličky, vynikající zmrzlina, výhledy na Etnu).

8. den

Odlet do Prahy dle letového řádu.

Podmínky